PARTNER PORTALU
  • BGK

Kradzież intelektualna będzie bezkarna?

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    22 czerwca 2012 - 08:26
Kradzież intelektualna będzie bezkarna?

ACTA nie wejdzie w życie. Twórcy boją się, że nasz rząd wykorzysta ten fakt do wycofania się z deklaracji ochrony własności intelektualnej.
Środowiska twórców uważają, że sprawa ACTA może stać się pretekstem dla polskiego rządu, by nie karać za kradzież własności intelektualnej – informuje „Rzeczpospolita”.

„Jest wiele przesłanek, że tak właśnie może się stać. Wskazuje na to choćby zachowanie europosłów PO w trakcie głosowania nad ACTA w komisji ds. handlu międzynarodowego Parlamentu Europejskiego” – mówi Wiesław Podkański, prezes Izby Wydawców Prasy.

Po protestach przeciwko ACTA, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz resort kultury zorganizowały w marcu Kongres Wolności w Internecie. Zdefiniowano wówczas kierunki prac nad przepisami, które wymagają szybkiej zmiany i dostosowania do współczesnych realiów.

Powstało kilka grup, które miały się zająć m.in. reformą praw własności intelektualnej i przemysłowej. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że podczas warsztatowych spotkań dotyczących ochrony praw autorskich i własności intelektualnej pojawiły się liczne kontrowersje. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.