Kraków. Aplikacja ostrzeże mieszkańców o korkach

Dzięki aplikacji Ostrzegator krakowianie szczegółowe informacje o sytuacji na drogach znajdą w telefonie komórkowym.
Kraków. Aplikacja ostrzeże mieszkańców o korkach
Krakowianie dzięki aplikacji Ostrzegator w telefonie komórkowym znajdą informacje o sytuacji na drogach. Fot. Mat prasowe

Kraków jest w czołówce polskich miast, które kompleksowo będą informować mieszkańców o ważnych wydarzeniach. Ostrzegator był testowany przez mieszkańców i urzędników pod koniec ubiegłego roku. Sprawdził się.

Aplikacja opiera się na systemie geolokalizacji. Oznacza to, że nadawca ma możliwość zdefiniowania obszaru, dla którego przeznaczona jest dana wiadomość. Może to być województwo, miasto, dzielnica lub dowolny wielokąt zaznaczony na mapie.

Wiadomość w kilka sekund dotrze do wszystkich użytkowników, znajdujących się na zdefiniowanym obszarze. Każdy może też dodać własne lokalizacje, dla których chciałby otrzymywać komunikaty, nawet gdy się tam nie znajduje. Możemy więc być na bieżąco z tym, co dzieje się w okolicy naszego domu, gdy jesteśmy w podróży czy w pracy.

Aplikacja dla użytkowników jest w pełni anonimowa (nie wymaga rejestracji), bezpłatna i nie będzie zawierać reklam. System nie pobiera, nie przetwarza i nie gromadzi żadnych informacji o użytkownikach.

Przy uruchomieniu można wybrać kategorie tematyczne, np. transport i komunikacja, awarie czy jakość powietrza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE