PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków ma przystanki z wi-fi

  • aw    17 listopada 2016 - 10:20
Kraków ma przystanki z wi-fi
Od roku w Krakowie trwa wymiana wiat przystankowych (Fot. ZIKiT)

• Na 36 krakowskich przystankach z wymienionymi wiatami oraz kilku dotychczasowych zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny internet.
• W całym Krakowie trwa wymiana wiat, za które miasto nic nie płaci.
Wi-Fi dla pasażerów pojawiło się w Krakowie pilotażowo pół roku temu na przystanku tramwajowym na Rondzie Hipokratesa (przystanek na ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda). Pomysł spodobał się mieszkańcom, dlatego firma reklamy zewnętrznej AMS w porozumieniu z ZIKiT i MPK przystosowała kolejne wiaty do korzystania z bezprzewodowego internetu.

Krakowski magistrat przypomina, że od roku trwa wymiana wiat przystankowych. Dla miasta jest ona bezkosztowa, ponieważ wykonuje ją firma w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach.

Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych będzie w ciągu pierwszych czterech latach – po ok. 50 lokalizacji rocznie do 2018 roku oraz w nowych lokalizacjach, w których do wskazanego roku powstanie 100 wiat. Koncesja obejmuje również odremontowanie i posadowienie w nowych lokalizacjach 125 wiat zdemontowanych z dotychczasowych lokalizacji, których stan kwalifikuje do ich ponownego wykorzystania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.