PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Uruchomiono portal edukacyjny "Nasze szkoły"

  • PAP    25 maja 2015 - 17:07
Kraków: Uruchomiono portal edukacyjny "Nasze szkoły"
Na razie nie ma tam danych o działających w mieście szkołach specjalnych, rozbudowywana jest prezentacja szkół zawodowych (fot. pixabay)

Informacje o 328 krakowskich szkołach można znaleźć na portalu "Nasze szkoły", który został uruchomiony w poniedziałek (25 maja).
"Nasze szkoły" to pierwszy taki projekt w kraju. Ma on pomóc rodzicom w znalezieniu informacji o wybranej szkole i w porównaniu jej z innymi placówkami. W tworzeniu portalu uczestniczyli: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Kuratorium Oświaty i Okręgowa Komisji Egzaminacyjna.

"Ten portal to wirtualne drzwi do placówek. Można tam znaleźć informacje, w czym szkoła się specjalizuje i jakie są jej mocne strony. Mam nadzieję, że zgromadzenie informacji w jednym miejscu będzie ułatwieniem w poszukiwaniu szkoły marzeń dla naszych dzieci" - powiedziała PAP zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Cięciak. Dodała, że serwis będzie stale rozbudowywany.

"Nasze szkoły" to nie ranking

W najbliższych 2-3 tygodniach mają być dodane informacje o szkołach specjalnych z uwzględnieniem ich specyfiki oraz rozbudowana prezentacja szkół zawodowych poprzez dołączenie listy zawodów, w których kształceni są uczniowie.

Do serwisu wprowadzono wyniki egzaminów z lat 2010-2014 blisko 96 tys. krakowskich uczniów. Prezentowane są także wyniki ewaluacji zewnętrznej dla 227 szkół. Twórcy portalu podkreślają, że "Nasze szkoły" to nie ranking szkół, ale pokazanie pracy każdej placówki i jej wyników w kilkuletniej perspektywie.

W portalu dostępne są m.in. informacje o liczbie uczniów i nauczycieli w szkole, warunkach lokalowych, frekwencji, zajęciach dodatkowych, specjalizacji, wynikach egzaminów i efektach kształcenia (m.in. ewaluacji, edukacyjnej wartości dodanej).

Każda szkoła może zaprezentować swoje mocne strony i realizowane projekty, może dodać galerię zdjęć i filmów. Dyrektorzy szkół wprowadzają do portalu zaledwie ok. 5 proc. informacji, pozostałe pochodzą z Urzędu Miasta, Kuratorium Oświaty i OKE.

"Nasze szkoły" obejmują zarówno placówki samorządowe, jak i niepubliczne. Miasto kupiło serwis (www.naszeszkoly.krakow.pl) w formie usługi, za którą do końca 2016 r. zapłaci 129 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.