PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków wprowadzi System Elektronicznych Usług Publicznych dla mieszkańców

  • PAP    31 stycznia 2014 - 14:37
Kraków wprowadzi System Elektronicznych Usług Publicznych dla mieszkańców

Celem projektu SEUP jest wzrost liczby spraw, które mieszkańcy będą mogli załatwić przez Internet w Urzędzie Miasta Krakowa oraz Miejskich Jednostkach Organizacyjnych.
System zostanie zrealizowany przez firmę SMT Software w terminie do 31 marca 2015r. Wartość podpisanej umowy wynosi 3,2 mln zł brutto.

System umożliwi realizację spraw urzędowych przy użyciu Internetu każdemu mieszkańcowi Krakowa. Pomoże również w codziennych obowiązkach pracownikom Urzędu Miasta Krakowa oraz jego jednostkom organizacyjnym: Zarządowi Budynków Komunalnych, Zarządowi Cmentarzy Komunalnych i Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W jego ramach SMT Software stworzy:

Elektroniczny Urząd – Portal zintegrowany z platformą ePUAP, umożliwiający realizację zadań związanych z udostępnieniem usług świadczonych drogą elektroniczną dla mieszkańców Krakowa

System Elektronicznego Obiegu Dokumentów — Oprogramowanie zapewniające płynny przepływ  dokumentów, korespondencji i spraw oraz ich archiwizację w obrębie Urzędu Miasta.

6 systemów dziedzinowych - Nowe aplikacje zastąpią dotychczas wykorzystywane narzędzia i umożliwią bardziej wydajną i sprawną pracę jednostek Urzędu Miasta.

„Kraków to dla nas bardzo istotne miasto. Mamy tu swój oddział, który w najbliższej przyszłości chcielibyśmy znacząco rozwinąć. Mamy nadzieję, że tworzony przez nas system nie tylko zdecydowanie ułatwi kontakt mieszkańcom Krakowa z lokalnymi urzędami ale i będzie wstępem do szerszej współpracy SMT Software z Krakowem i całą Małopolską” - powiedział Sebastian Łękawa - Prezes Zarządu.

Projekt jest realizowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 1.2. Rozwój społeczeństwa informacyjnego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Trybson, 2014-02-03 15:14:08

    W końcu! Czekamy :)