PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowscy urzędnicy chcą pracować na Linuxie

  • AT    26 września 2012 - 20:45
Krakowscy urzędnicy chcą pracować na Linuxie

Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa zwróciła się do prezydenta, Jacka Majchrowskiego w sprawie wprowadzenia systemu Linux do obsługi komputerów wszystkich jednostek miejskich.
- Coraz więcej urzędów, instytucji, uczelni korzysta z tej opcji. System Windows nie jest przecież za darmo. Stanowi całkiem pokaźny składnik ceny komputera - zwróciła uwagę Jantos.

Jak dodała w przypadku Linuxa można program legalnie ściągnąć z internetu nie płacąc za jego jedną, dwie czy tysiąc kopii.

- Licencja GNU/GPL, na której zasadach rozprowadzany jest Linux pozwala zainstalować system na dowolnej
ilości komputerów - poinformowała Małgorzata Jantos. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • też radny, 2012-10-25 16:30:29

    U siebie też postulowałem wprowadzenie linuxa. Ja używam tego systemu od dwóch lat i powiem, że już go nie zamienię na windę. Jestem mega zadowolony. W linuxie nie ma tych wszystkich aplikacji pobocznych typu antywirusy, firewalle, nie robi się żadnego czyszczenia rejestrów, lub defragmentacji. Do t...ego systemu nie sposób się włamać nawet komuś biegłemu w informatyce i nikt nic nie może zainstalować bez wiedzy i woli admina. Wszystkie programy biurowe w tym bazy danych są za darmo. Jest to system idealny do pracy nie tylko biurowej, ale też naukowej. Niestety, w owym czasie wyśmiano moją koncepcję, ale cieszę się że ktoś myśli podobnie i mam nadzieję, że bardzo drogi i ponoć szpiegujący użytkownika windows odejdzie w zapomnienie.  rozwiń