PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski "Ostrzegator" także dla pasażerów komunikacji miejskiej

  • TK    6 marca 2018 - 13:05
Krakowski "Ostrzegator" także dla pasażerów komunikacji miejskiej
"Ostrzegator" w ciągu roku został pobrany prawie 50 tys. razy (Fot. pixabay)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu z Krakowa rozszerza funkcjonalność aplikacji "Ostrzegator". Od marca będą się w niej pojawiać również komunikaty dotyczące ewentualnych opóźnień autobusów lub tramwajów.
ZIKiT pozytywnie odniósł się do próśb podróżnych i od teraz w aplikacji będą dostępne informacje dotyczące komunikacji miejskiej. Znajdują się w kat. transport i komunikacja. Dane są pobierane z dwóch profili na Twitterze: ZIKiT oraz MPK Kraków. Pasażer dowie się z niej o wstrzymaniu lub przywróceniu ruchu autobusowego i tramwajowego w Krakowie.

Czytaj także: Wybrano najlepsze miejskie aplikacje

Aplikacja jest darmowa i nie wymaga rejestracji. Jak zapewnia ZIKiT nie gromadzi ani nie przetwarza informacji o użytkownikach aplikacji. Nie wyświetlają się w nim reklamy. Ponadto, aplikacja w 2017 roku została wzbogacona o możliwość dodawania zgłoszeń przez mieszkańców. Chodzi np. o uszkodzenia oznakowania dróg, akty wandalizmu lub dziury w drogach i chodnikach.

Krakowski "Ostrzegator" zawiera takie kategorie jak: transport i komunikacja, awarie, jakość powietrza, ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz wydarzenia w mieście.

Aplikacja miejska "Ostrzegator" jest dostępna od 2016 r. Jak podaje ZIKiT, obecnie używa jej około 49 tys. osób - w większości kierowcy. Jest dostępna na urządzenia z systemem Android.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.