PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski rozkład jazdy w telefonie

  • AT    25 czerwca 2012 - 16:13
Krakowski rozkład jazdy w telefonie

Wystarczy zwykły telefon z dostępem do Internetu lub smartfon z oprogramowaniem Android, aby błyskawicznie sprawdzić godziny odjazdów wszystkich tramwajów i autobusów w Krakowie.
Wystarczy wpisać w telefonie adres: http://m.rozklady.mpk.krakow.pl/ lub pobrać aplikację z ze strony google.play.

„Ta usługa umożliwia pasażerom, wyposażonym w telefony komórkowe na sprawdzenie rozkładu jazdy w całej aglomeracji krakowskiej za darmo. W dodatku aplikacja została przygotowana z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych jest więc bardzo uproszczona" - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.

Pasażerowie nie powinni więc mieć problemu z szybkim wyszukaniem linii autobusowej lub tramwajowej, którą chcą podróżować. W dodatku dzięki nowej usłudze można uzyskać bardzo dokładne informacje o czasie przebiegu podróży.

„Aby to zrobić wystarczy po wyświetleniu linii tramwajowej lub autobusowej wybrać konkretną godzinę odjazdu z przystanku. Na ekranie telefonu wyświetli się wtedy cała trasa przejazdu wybranej linii z dokładnym godzinami odjazdu z każdego przystanku, na jakich się ona zatrzymuje" - informuje Marek Gancarczyk.

Aplikacja daje także możliwość wybrania rozkładu jazdy na kolejne dni z uwzględnieniem zmian w funkcjonowaniu komunikacji (obie wymienione funkcje wymagają dostępu do Internetu).

Warto podkreślić, że z usługi będą mogli korzystać nie tylko krakowianie, ale także turyści nie znający języka polskiego. Aplikacja jest bowiem dostępna w dwóch językach obcych: angielskim i niemieckim.

Obecnie możliwość przeglądania rozkładów jazdy mają użytkownicy posiadający urządzenia mobilne z oprogramowaniem Android oraz urządzeń mających dostęp do Internetu. Wkrótce będą to mogli robić także właściciele urządzeń z oprogramowaniem Apple'a.

Aplikacje są w wersji testowej i będą nadal rozbudowywane o nowe funkcjonalności. Uwagi do funkcjonowania nowej aplikacji można przesyłać na adres webmaster@mpk.krakow.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: