PARTNER PORTALU
  • BGK

Krośnieńska geodezja w sieci

  • lk    28 stycznia 2011 - 13:52
Krośnieńska geodezja w sieci

Krosno uruchomiło geodezyjny system informacyjny. Część danych jest już dostępna dla mieszkańców.
Czytaj też: Gorzów w komórce

Geodezyjny System Informacyjny – webEWID, zawiera mapę geodezyjną Krosna – ewidencję gruntów. W systemie znajdują się wszystkie dane Wydziału Geodezji UM Krosna. Nie każdy ma jednak uprawnienia by z nich korzystać. webEWID służy przede wszystkim urzędnikom, ma za zadanie usprawnić ich pracę. W jaki sposób?

W systemie znajdują się sieci infrastruktury podziemnej, mapę geodezyjną można także nałożyć na dobrej jakości zdjęcie lotnicze.

Część danych dostępna jest dla wszystkich. Dostęp do krośnieńskiego webEWID można uzyskać klikając w baner "Geodezyjny System Informacyjny" na stronie urzędu miasta w Krośnie. Osoby niezalogowane do systemu mają uprawnienia "gościa" i jako takie nie mają dostępu do wszystkich opcji. Naczelnik krośnieńskiego wydziału geodezji Krzysztof Wilk zapewnia, że urząd postara się odblokować jak najwięcej możliwości dla gości. Przeszkodą jest właściwie tylko ustawa o ochronie danych osobowych.

W efekcie do informacji o tym, kto jest właścicielem działki, dostęp będą mieli wyłącznie wybrani urzędnicy. Naczelnik chce jednak, by dostępne były pewne "dane statystyczne" np. możliwość sprawdzenia czy działka jest w rękach prywatnych, czy nie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.