PARTNER PORTALU
  • BGK

Krosno informuje przez komórkę

  • PAP    8 czerwca 2011 - 12:38
Krosno informuje przez komórkę

Wiadomości tekstowe o aktualnych wydarzeniach w mieście, w tym m.in. o utrudnieniach drogowych, można otrzymywać z smsowego bezpłatnego systemu informacji miejskiej w Krośnie.
„W tej chwili z systemu korzysta ponad tysiąc osób. Mamy jednak nadzieje, że będzie ich znacznie więcej. Techniczne jesteśmy na to przygotowani” – poinformowała w środę rzeczniczka magistratu, Joanna Sowa.

Za funkcjonowanie systemu płaci miasto. Jest adresowany nie tylko do mieszkańców. „Wśród naszych odbiorców są np. byli mieszkańcy Krosna. Wielu z nich od lat żyje w innych miastach, ale interesuje się tym, co dzieje się w mieście ich dzieciństwa czy młodości” – dodała rzeczniczka.

Według niej, „system daje duże możliwości komunikacji”. „Zamierzamy uruchomić bloki tematyczne, które pozwolą jeszcze trafniej adresować wiadomości do osób zarejestrowanych w bazie numerów” – dodała.

Sowa podkreśla jednak, że największym zainteresowaniem cieszą się wiadomości o utrudnieniach komunikacyjnych. Serwis redagują pracownicy służb informacyjnych miasta.

Z systemu mogą korzystać abonenci wszystkich sieci telefonii komórkowej. Żeby otrzymywać wiadomości wystarczy pod numer systemu wysłać sms o treści TAK; by się z niego wyrejestrować – sms o treści NIE.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.