PARTNER PORTALU
  • BGK

Które miejscowości dostaną kasę na internet?

  • AT    11 marca 2013 - 17:59
Które miejscowości dostaną kasę na internet?

UKE udostępnił wykaz miejscowości, w których mogą być realizowane projekty w ramach Działania 8.4 POIG.
Wykaz zawiera miejscowości, w których poziom nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu o przepustowości min. 2 Mb/s wynosi nie więcej niż 30%. Jest to obecnie jedyne źródło kwalifikowalności obszarów na potrzeby działania 8.4 POIG.

Zaktualizowany w marcu 2013 r. wykaz miejscowości powstał w oparciu o dane przekazane przez podmioty, świadczące usługi telekomunikacyjne podczas inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej, przeprowadzonej w 2012 r., po uwzględnieniu inwestycji TP S.A., realizowanych w ramach porozumienia zawartego pomiędzy UKE a TP S.A. oraz zatwierdzonych projektów realizowanych w ramach RPO, w których budowane będą sieci dostępowe, a także zatwierdzonych projektów z wszystkich dotychczasowych naborów wniosków w ramach Działania 8.4 POIG.

W najbliższym czasie wykaz miejscowości będzie dostępny także w postaci wyszukiwarki.

UKE zachęca do korzystania z udostępnionych danych oraz do składania wniosków o dofinansowanie budowy sieci telekomunikacyjnych w ramach działania 8.4 POIG i życzymy powodzenia w realizacji projektów.

Wykaz został zaktualizowany 05.03.2013 r.

Poprzednia wyszukiwarka, przydatna np. beneficjentom Działania 8.3 POIG w trwającym naborze wniosków jest dostępna tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • starsza, 2013-03-12 14:26:58

    Cieszę się że TPSA ma w planie w Osadzie Kąpino (gdzie to jest???) radiowy internet- a my we wsi Kąpino (gmina wiejska Wejherowo- 5 km od miasta powiatowego Wejherowo) bardzo chcemy mieć światłowody!!!! Prąd jest już w liniach w ziemi, może tam umieścić światłowody???? A może tam już są światłowody?...?? Tylko my nic nie wiemy???? Zjadają nas szmbowozy, czekamy na kanalizację, na gazociąg i twarde drogi. Kiedy to będzie? Może najpierw trzeba uściślić nazwy: Kępino, Kąpino Osada Leśna, i wieś po PGR Kąpino oraz Kąpino na polu-to my rozrastajacy się naiwni ludzie, że będziemy żyć w cywilizowanym świecie europejskim i będziemy miec dostęp do cyfrowej biblioteki i cyfrowego teatru i opery...  rozwiń