PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie urzędy już wkrótce w sieci

  • pt    4 sierpnia 2014 - 11:49
Kujawsko-pomorskie urzędy już wkrótce w sieci

System informacji przestrzennej online, elektroniczne skrzynki podawcze od urzędu marszałkowskiego po starostwa i urzędy gmin, a także w pełni elektroniczny obieg dokumentów w administracji samorządowej – już na początku przyszłego roku ruszy kujawsko-pomorski regionalny system e-administracyjny.
Internetowy szeroko pojęty system informacji przestrzennej (SIP) – z mapami, zdjęciami lotniczymi, planami zagospodarowania przestrzennego, rejestrami nieruchomości i decyzji lokalizacyjnych, spisami placówek oświatowych i wykazami koncesji na poszukiwanie i wydobywanie kopalin, a także wieloma innymi rejestrami i ewidencjami – uwzględnia samorządową administrację wszystkich szczebli w całym regionie.

Czytaj: Pierwszy sprawdzian i od razu kompromitacja ePUAP

-  Część z tych danych obejmiemy publicznym dostępem online, otwartym dla wszystkich mieszkańców. Pozostałe usprawnią wydawanie decyzji administracyjnych i komunikację miedzy urzędami. Wszystkie będą na bieżąco aktualizowane i udostępniane w czasie rzeczywistym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj też: W 2020 wszyscy będą mieć dostęp do bardzo szybkiego internetu

- Ta część systemu działa już z powodzeniem w powiecie brodnickim, a w sierpniu zostanie rozszerzona na kolejnych dziesięć powiatów. W marcu 2015, kiedy oddamy ją do użytku w całości, w sieci znajdzie się 147 urzędów administracji samorządowej, w tym także urząd marszałkowski – dodaje marszałek.

Druga część przygotowanego przez marszałkowską administrację województwa pakietu e-administracyjnego, oprócz elektronicznego obiegu dokumentów i platformy do obsługi interesantów w sieci, obejmuje również nowy interaktywny regionalny portal informacyjny z modułami do generowania i obiegu dokumentów oraz bezpłatny regionalny system kwalifikowanego podpisu elektronicznego dla pracowników wszystkich jednostek uczestniczących w przedsięwzięciu.

- Także ten segment już realizujemy. Wiosną ogłosiliśmy przetarg na dostawę sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń dla urzędników, a także późniejsze utrzymanie systemu. Rozstrzygnięcie jeszcze w sierpniu, wszystko powinno działać w marcu 2015 – dodaje Całbecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.