PARTNER PORTALU
  • BGK

Latarnicy spotykają się na Warmii i Mazurach

  • GK    17 września 2013 - 12:19
Latarnicy spotykają się na Warmii i Mazurach

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie trwa II Ogólnopolski Zjazd Latarników Polski Cyfrowej.
W wydarzeniu bierze udział kilkaset osób z całego kraju - oprócz 200 latarników z całej Polski, przedstawiciele samorządu województwa, instytucji publicznych, uczelni wyższych oraz przedsiębiorców wspierających tę inicjatywę.

W ciągu dwóch dni zjazdu latarnicy wymieniają się informacjami i doświadczeniami. Korzystają też ze wsparcia profesjonalnych trenerów. Najbardziej aktywni Latarnicy Polski Cyfrowej zostaną uhonorowani przez wiceminister Małgorzatę Olszewską nagrodami i wyróżnieniami.

Polska Cyfrowa Równych Szans to największy w Europie projekt aktywizacji cyfrowej osób pokolenia 50+. Inicjatywa realizowana jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Stowarzyszenie „Miasta w Internecie" oraz w ramach „Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu". Do dziś latarnicy przeszkolili ponad 86 tys. osób.

Latarnicy Polski Cyfrowej są dziś niemal w każdym powiecie. Jak zaznacza Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie", jest to wolontariat edukacyjny zorganizowany na skalę nieznaną w Polsce. Od zeszłego roku latarnicy przeszkolili ponad 86 tys. osób, które skończyły już 50 lat .

Zjazd w Olsztynie ma charakter roboczy, latarnicy i eksperci spotykają się na warsztatach, by wymienić się doświadczeniami i zdobyć nowe umiejętności. Rozmawiają np. o tym, by nie tylko wprowadzać „starszaków" w cyfrowy świat, ale pomagać im poprawić jakość życia, jak nawiązywać w pracy latarniczej kontakty z mediami, a także z bibliotekami oraz instytucjami kultury, dzięki którym można prowadzić zajęcia w dobrze zaopatrzonych salach.

Propozycję zajęć z zakresu umiejętności cyfrowych dla dorosłych zgłosili także przedstawiciele ZUS, przekonując do zalet korzystania z internetowych aplikacji i systemów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.