PARTNER PORTALU
  • BGK

Latarnik świeci w gminie Świdnica

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    12 października 2012 - 12:16
Latarnik świeci w gminie Świdnica

Już niebawem swoją pracę rozpocznie pierwszy latarnik w gminie Świdnica.
Latarnicy Polski Cyfrowej to osoby, które w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans będą upowszechniać Internet wśród osób szczególnie po 50. roku życia. Internet jest ważnym problemem społecznym. Rozwój nowoczesnych technologii wymusza na nas poszerzenie swoich umiejętności i kwalifikacji m.in. w oparciu o korzystanie z internetu.

Nasza młodzież uczęszczająca do gminnych placówek oświatowych nie ma z nim większego problemu. Po zajęciach w szkołach mogą z niego bezpłatnie korzystać także w gminnej bibliotece publicznej w Witoszowie Górnym. Jednak sytuacja nieco gorzej wygląda w przypadku pokolenia 50+.

Aż ponad 10 milionów Polaków po 50. roku życia nie korzysta z internetu. Chcąc dać im szansę i otworzyć przysłowiowe okno na świat, jakim jest Internet planujemy przyłączyć się do akcji Polska Cyfrowa Równych Szans.

– Jestem przekonana, że inwestowanie w edukację cyfrową, skierowaną do osób po 50. roku życia, się opłaci. Dla samych uczestników będzie to pokonanie swoich obaw i barier, a tym samym zapoznanie się z praktycznymi korzyściami jaki daje internet – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Latarnicy to wolontariusze, którzy pomagają zainteresowanym zdobyć umiejętności praktyczne w zakresie obsługi komputera i internetu. Z pewnością zajęcia przez nich prowadzone nie będą nudne, bowiem w swoich działaniach będą się skupiać na praktycznej stronie obsługi komputera. Poradzą jak napisać pismo, założyć skrzynkę internetową, wysłać email czy też założyć konto na Naszej Klasie.

Celem projektu jest m.in. zachęcenie przedstawicieli generacji 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie oraz pomoc w umiejętnym korzystaniu z treści i usług wirtualnej sieci w życiu codziennym.

<!-- pagebreak //-->KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.