PARTNER PORTALU
  • BGK

Łatwiej pisać do podmiotów publicznych

  • pt    30 grudnia 2013 - 17:26
Łatwiej pisać do podmiotów publicznych

Na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) została zainstalowana nowa usługa o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”.
Umożliwia ona skierowanie pisma drogą elektroniczną do każdego podmiotu publicznego (czyli np. do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji),  który posiada Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na ePUAP.

Należy pamiętać, że zgodnie § 19 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia14 września 2011 r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz.U. z 2011 r. Nr 206, poz. 1216), pismo ogólne kieruje się do podmiotu publicznego w przypadku, gdy łącznie spełnione są następujące warunki:

* w przepisach odrębnych nie został określony organ właściwy do określenia wzoru;

*podmiot publiczny, do którego kierowane jest podanie, żądanie, wyjaśnienie lub inna czynność w postaci elektronicznej, nie określił wzoru dokumentu elektronicznego umożliwiającego załatwienie danej sprawy w tym podmiocie;

*przepisy prawa nie wskazują jednoznacznie, że jedynym skutecznym sposobem przekazania informacji jest jej doręczenie na piśmie w postaci papierowej.

Aby skorzystać z usługi powszechnej „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”  należy wejść na stronę www.epuap.gov.pl: Strona główna > Lista spraw > Alfabetyczna lista spraw i odszukać usługę o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.