PARTNER PORTALU
  • BGK

Ławki z dostępem do sieci

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    26 marca 2011 - 07:09
Ławki z dostępem do sieci

Warszawskie dzielnice rozszerzają darmowy dostęp do Internetu. Będzie można korzystać z sieci na świeżym powietrzu. Na Bemowie to już działa, a Ursynów i Praga-Południe chcą zdążyć przed wakacjami.
Najpóźniej w czerwcu bezprzewodowy Internet ma pojawić się w parku Obwodu Praga Armii Krajowej przy skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Podskarbińskiej – pisze „Życie Warszawy”.

Do końca roku szkolnego chcą też zdążyć władze Ursynowa. Planują uruchomić sieć bezprzewodową we wszystkich dzielnicowych parkach.

Dzielnica czeka teraz na wizję lokalną, podczas której specjaliści ustalą szczegóły technicznie.

Do wprowadzenia ogólnodostępnego Internetu w miejscach publicznych przygotowuje się też Wola. Urzędnicy analizują obecnie możliwości techniczne i koszty takiego przedsięwzięcia.

Chcą, by punkty dostępu do Internetu były wszędzie tam, gdzie spacerują ludzie, czyli w parkach, na skwerach i w innych tego typu miejscach.

Z kolei w Wesołej parków nie ma, więc władze dzielnicy chcą wprowadzić Internet na placach zabaw. Przynajmniej w pięciu takich miejscach i to jeszcze w tym roku.

Kolejne punkty dostępowe chce uruchomić również miasto. Mają znaleźć się m.in. przy parku Fontann na Podzamczu czy w okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Białołęce brakuje w budżecie pieniędzy, jednak pomysłem darmowego Internetu w parkach jest zainteresowana.

Na darmowy Internet w najbliższym czasie nie mają co liczyć mieszkańcy m.in. Bielan, Wawra czy Rembertowa. Nie stać ich na to.

Problemu z dostępem do sieci nie mają mieszkańcy Bemowa. Od 2007 r. działa tam dzielnicowy Internet, do którego dostęp ma ok. 80 proc. mieszkańców.

Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Hasła niezbędne do zalogowania się pobrało już ponad 12 tys. osób – informuje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.