PARTNER PORTALU
  • BGK

Leszno szuka nazwy dla ronda

  • AT    24 sierpnia 2012 - 21:00
Leszno szuka nazwy dla ronda

Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Unii Europejskiej i Estkowskiego w Lesznie. Na stronie internetowej magistratu uruchomiona została sonda dotycząca jego nazwy.
– Chcemy, aby mieszkańcy miasta wyrazili swoją opinię w tej sprawie – tłumaczy wiceprezydent Leszna Grzegorz Rusiecki.

Taki sondaż przygotowano po raz pierwszy. W ciągu ostatnich kilku lat oddano w mieście do użytku aż siedem rond.

O nazwy Rondo Sybiraków, Solidarności i Kombatantów zabiegały osoby związane z tymi środowiskami. Z kolei nazwy Rondo Zatorze, Grzybowo, Podwale i Antoniny odpowiadają miejscom, w których się one znajdują.

Trzeba pamiętać, że o nazwaniu rond czy ulic decyduje Rada Miejska. Radni wchodzą też w skład specjalnej komisji, która omawia poszczególne propozycje.

Uchwałę o nadaniu nazwy nowemu rondu radni mają podjąć na sesji we wrześniu. Wcześniej jednak miejscy urzędnicy chcą poznać opinię mieszkańców w tej sprawie.

Na stronie www.leszno.pl czynna jest sonda internetowa, w której do wyboru są trzy nazwy dla ronda: Roszarnia – tak mówi się na miejsce, gdzie powstaje rondo, Europejskie – bo sąsiaduje z ul. Unii Europejskiej i Przyjaźni – bo tak nazywa się pobliskie osiedle. Mieszkańcy mogą też zaproponować swoją nazwę, przysyłając ją na adres: www@leszno.pl.

Rondo ma być gotowe do połowy września. Buduje je firma Skanska. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.