PARTNER PORTALU
  • BGK

Leszno w telefonie

  • AT    11 maja 2012 - 21:00
Leszno w telefonie

Biorąc pod uwagę rosnącą ilość osób korzystających z Internetu przez telefon komórkowy, Urząd Miasta w Lesznie przygotował mobilną wersję strony www.leszno.pl.
Po jej otwarciu z telefonu komórkowego, automatycznie przełącza się ona na domenę www.m.leszno.pl prezentując wersję mobilną.

Jak donosi magistrat, aby ograniczyć ilość przesyłanych danych jej szata graficzna jest maksymalnie uproszczona. Poza tym wersja mobilna ma identycznie jak wersja standardowa stronę główną i 5 działów (Nasze Miasto, Gospodarka, Turystyka, Kultura, Sport).

W każdym z nich automatycznie wyświetlają się aktualności, poniżej 10 najbliższych wydarzeń organizowanych w naszym mieście, a jeszcze niżej menu właściwe dla danego działu, zredukowane do najistotniejszych informacji.

U góry serwisu znajdują się odnośniki do kont Miasta na Facebooku i NK, a u dołu można przejść do pełnej wersji strony www.leszno.pl.

Wykonanie mobilnej wersji miejskiej strony Leszna kosztowało 2 337 zł. brutto. Wersja ta działa od dwóch miesięcy i zanotowała w tym czasie już ponad 2500 odsłon.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • aga, 2012-05-14 12:37:03

    dobre rozwiązanie!