PARTNER PORTALU
  • BGK

Liderzy informatyki

  • JL    22 września 2015 - 10:30
Liderzy informatyki

Warszawa, Gdańsk i Rzeszów znalazły się finale konkursu Computerworld Lider Informatyki 2015. Fot. Mat. prasowe

Warszawa obok Gdańska i Rzeszowa weszła do finału konkursu Computerworld Lider Informatyki 2015 w kategorii Administracja.
Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 24 września. Wybierając finalistów jury konkursu bierze pod uwagę ich dokonania w wykorzystaniu informatyki do podniesienia konkurencyjności firm i poprawę usług świadczonych przez te instytucje.

Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie tych podmiotów, które mądrze wykorzystują możliwości i rozwiązania ICT w celu uzyskania najlepszego pożytku dla biznesu.

Jurorzy oceniają m.in. doskonałość organizacyjną zgłoszonych podmiotów w obszarze ICT, rolę działu IT w budowaniu wartości przedsiębiorstwa, stosowane procedury i wsparcie procesów biznesowych. Ogromne znaczenie przy wyborze finalistów mają także prowadzone przez firmy projekty informatyczne. Jurorzy oceniają także ich wartość dla biznesu, nowatorstwo, jakość i terminowość wdrożeń.

Urząd m.st. Warszawy został doceniony dzięki projektowi Centrum Kontaktu z Mieszkańcami 19115. Warszawa 19115 z jednej strony ułatwia obywatelom adresowanie wniosków czy przekazywanie informacji do odpowiedzialnych za określone usługi jednostek i biur urzędu, z drugiej zaś – wspiera te ostatnie w sprawnym wypełnianiu ciążących na nich obowiązków.

Urząd m.st. Warszawy zgłosił do konkursu także System Elektronicznej Rekrutacji, umożliwiający obywatelom elektroniczny nabór do kadr urzędu, oraz projekt „Otwarte dane, czyli dane po warszawsku”, dzięki któremu mieszkańcy stolicy uzyskali dostęp do danych generowanych przez miasto i jego jednostki. Dane te są udostępniane w sposób jednolity i uporządkowany, możliwe jest ich przetwarzanie w sposób zautomatyzowany.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.