PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź na falach WI-FI

  • JL    7 października 2015 - 09:56
Łódź na falach WI-FI
Na WI-FI w łódzkiej komunikacji wydano ok. 1 mln 44 tys. zł. Fot. Mat. prasowe

W ponad 200 pojazdach MPK w Łodzi można korzystać z darmowego internet. Oznaczone są one specjalnymi naklejkami.
To kolejny projekt wdrożony dzięki budżetowi obywatelskiemu.

– Internet będzie dostępny w pojazdach do grudnia 2017 roku. Ten czas pozwoli nam zorientować się, jakie są potrzeby mieszkańców. I przygotować plan na później – informuje prezes MPK w Łodzi Zbigniew Papierski. – Być może stworzymy aplikację, która sprawdzi, czy korzystający z WI-FI w naszych pojazdach skasowali bilet – żartuje.

Uruchomienie internetu w pojazdach MPK nie byłoby możliwe, gdyby nie głosy mieszkańców oddane w ubiegłorocznym głosowaniu nad projektami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego. Wartość projektu to ok. 1 mln 44 tys. zł.

– Dziękuję za ponad 9 tysięcy głosów, jakie oddane zostały na projekt, dziękuję miastu za możliwość realizacji tego typu projektów – mówi Mikołaj Jasiński, pomysłodawca.

To również dzięki niemu od roku dostępny jest już darmowy internet w łódzkich parkach. – W parkach zarejestrowaliśmy 12 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie. Po pierwszym dniu funkcjonowania systemu w pojazdach MPK widzimy, że w autobusach i tramwajach z darmowego WI-FI skorzysta jeszcze więcej osób – dodaje.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.