PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź wchodzi do gry

  • pt    23 października 2013 - 16:45
Łódź wchodzi do gry

O stworzeniu Łódzkiego Centrum Gier Gaminkubatorb będą rozmawiać przedstawiciele władz Łodzi, firmy Dell i IBM oraz rektorzy łódzkich uczelni.
W piatek w Centrum Konferencyjno Wystawienniczym w Łodzi (EXPO Łódź), al. Politechniki 4 odbędzie sie konferencja Łódź Game Summit.
Konferencja składać się będzie z trzech podstawowych elementów. Pierwszy z nich skierowany będzie do studentów i uczniów szkół średnich, którzy zainteresowani są branżą produkcji gier i chcieliby znaleźć w niej swoje miejsce kariery zawodowej.

Dla nich zorganizowane będą specjalne warsztaty, prowadzone przez specjalistów z branży (między innymi firma CD Projekt RED), które w założeniu mają pokazać na żywo chociaż część procesu produkcyjnego gier komputerowych i video.

Druga część poświecona będzie spotkaniu przedstawicieli branży gamedev w Polsce, w ramach seminarium, które poświecone będzie możliwym do wykorzystania środkom pomocowym UE w nowej perspektywie finansowej.

Seminarium to mają poprowadzić przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Wytyczne programów operacyjnych zmieniają się, podobnie jak parametry uczestnictwa w nich, dlatego takie seminarium ma być okazją do pokazania i zasygnalizowania tych zmian dla MŚP oraz próbą wskazania możliwych do wykorzystania mechanizmów pomocowych.

W ramach konferencji także odbywać się będzie cykl dodatkowych 4-5 wykładów, które poświecone będą zagadnieniom takim jak gry i reklama (współpraca z IAB), social gaming czy mobile gaming. Ta część konferencji będzie przygotowana z udziałem Fundacji Media Klaster, która przedstawi także case study dotyczące istniejących modeli współpracy i wykorzystania potencjału twórczego przez biznes.

Ostatnim elementem, choć z punktu widzenia organizatorów konferencji najważniejszym, jest spotkanie o czysto biznesowych charakterze, potencjalnych partnerów projektu stworzenia Łódzkiego Centrum Gier Gaminkubator. Przedstawiciele firm (Dell, IBM) oraz rektorzy łódzkich uczelni wyższych (PŁ, UŁ, ASP, PWSTiF, AMuz.) a także reprezentanci władz Miasta Łodzi oraz Województwa (Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego, Tomasz Sadzyński, prezes ŁSSE) spotkać się mają w celu dyskusji nad realizacją projektu oraz podpisania porozumienia programowego, w kwestii współpracy na tym polu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.