PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź zostanie centrum gier?

  • PAP    21 października 2013 - 17:06
Łódź zostanie centrum gier?

Seminarium, warsztaty i konkurs gier komputerowych - to główne punkty konferencji Łódź Game Summit, która rozpocznie się 25 października. Konferencja ma być początkiem projektu zmierzającego do stworzenia w Łodzi centrum gier.
Marcin Włodarczyk i Sebastian Białek z biura obsługi inwestora w łódzkim magistracie na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowali, że głównym celem Łódź Game Summit jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy przedstawicielami władz samorządowych i regionalnych, łódzkimi uczelniami wyższymi, firmami sektora IT oraz przedsiębiorstwami z branży przemysłów kreatywnych. W szczególności tymi, które zajmują się produkcją gier komputerowych i wideo.

"Konferencja została podzielona na trzy części. Pierwsza, seminaryjna, będzie poświęcona przemysłowi tworzenia gier. Kolejna, to będą warsztaty dla osób, które tworzą bądź chcą tworzyć gry. Trzeci element to turniej gier" - wyjaśnił Włodarczyk, dyr. biura obsługi inwestora.

W seminarium ma uczestniczyć ok. 150 osób reprezentujących nie tylko sektor gier ale również instytucje, które oferują wsparcie dla firm tworzących gry. Podczas spotkania zaprezentowany będzie m.in. projekt Łódzkiego Centrum Gier Gameinkubator, które ma być platformą wspierającą branżę produkcji gier w Polsce.

Na rozwój sektora gier i plany stworzenia centrum gier z zainteresowaniem patrzą władze Łodzi, które dostrzegają ogromny potencjał tej branży.

"Gry to duży, bogaty i rozwijający się rynek. W Polsce ponad 12 mln osób regularnie w nie grywa. Ze względu na to, co dzieje się na łódzkich uczelniach, ze względu na absolwentów branży IT oraz na rozwój tego przemysłu w naszym mieście pojawiło się więc pytanie, czy Łódź nie mogłaby zacząć próbować wspierać pomysł utworzenia centrum gier? Mamy sensowne propozycje w tym temacie" - powiedział wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.