PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie uruchomiło mobilną aplikację do funduszy unijnych

  • MN    31 sierpnia 2017 - 16:30
Łódzkie uruchomiło mobilną aplikację do funduszy unijnych
Łódzki urząd marszałkowski jako pierwszy opracował taką aplikację. (fot. lodzkie.pl)

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego stworzył aplikację, dzięki której mieszkańcy regionu będą mogli łatwiej sięgać po pieniądze z Unii Europejskiej.
• Aplikacja pozwala w łatwy sposób wyszukać konkursy unijne na zadania, które chcemy realizować. 

• Z wyglądu aplikacja przypomina stronę internetową Funduszy Europejskich. 

• Dostępne jest na systemy Android i iOS.

Korzystanie z aplikacji można streścić w trzech krokach. Najpierw należy określić osobę lub instytucję, którą się reprezentuje. Następnie dookreśla się instytucję, a na koniec wpisujemy, na co poszukujemy środków unijnych.

Po wykonaniu tych kroków wyświetlają się proponowane konkursy – uproszczone do tego, na co można pozyskać środki i maksymalny stopień dofinansowania.

- Fundusze europejskie na pierwszy rzut oka wydają się niedostępne, skomplikowane i trudne do zrozumienia. Chcąc przybliżyć mieszkańcom województwa możliwości czerpania z tych środków, stworzyliśmy tę aplikację – powiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Czytaj też: Płatności bezgotówkowe w urzędach coraz powszechniejsze

Interfejs aplikacji celowo został tak skonstruowany, żeby swoim wyglądem nawiązywał do strony internetowej Funduszy Europejskich, co ma zwiększać intuicyjność. Urząd marszałkowski chwali się, że jest to pierwsza tego typu aplikacja w Polsce.

Aplikacja dostępna jest w sklepach internetowych systemu Android i Apple (Play i Appstore) pod nazwą rpo.lodzkie.pl (docelowo planowany jest trzeci system – Windows, w zależności od popularności aplikacji). Można ją uruchomić zarówno na telefonie, jak i tablecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.