Łódzkie: Wirtualny kalendarz wydarzeń w regionie

Mieszkańcy woj. łódzkiego i turyści od początku lutego będą mogli korzystać z kalendarza aktualnych wydarzeń kulturalnych, turystycznych i sportowych w regionie.
Łódzkie: Wirtualny kalendarz wydarzeń w regionie
Województwo łódzkie od początku lutego uruchomi portal z kalendarza aktualnych wydarzeń kulturalnych. Fot. Pixabay.com

Nowy portal internetowy – Promujelodzkie.pl – uruchomi samorząd województwa. Według marszałka woj. łódzkiego Witolda Stępnia ideą stworzenia internetowego projektu „Dzieje się w Łódzkiem” jest promowanie nadchodzących wydarzeń organizowanych przez samorządy lokalne, miejskie domy kultury, stowarzyszenia, galerie sztuki czy kluby sportowe wśród mieszkańców regionu, turystów lub gości.

– Strona będzie wielobarwnym kalendarzem. Mam nadzieję, że każdego miesiąca będzie wypełniał się on różnego rodzaju imprezami w powiatach i gminach. Chcemy, żeby w przyszłości informacje o wydarzeniach umieszczali sami ich organizatorzy, dzięki czemu mieszkańcy naszego województwa będą wiedzieli, co dzieje się we wszystkich jego zakątkach. Taka kampania w nowoczesnych mediach to szansa dla inicjatorów wydarzeń oraz ich uczestników – mówi marszałek Stępień.

Z nowych możliwości promocji wydarzeń zadowoleni są m.in. przedstawiciele regionalnych instytucji kultury.

Strona pod adresem www.promujelodzkie.pl wystartuje 1 lutego. Kalendarz ma być dostępny także na urządzeniach mobilnych

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ta strona funkcjonuje już od od prawie roku. Jednak wydarzenia kulturalne były wpisywane sporadycznie.

PoP, 2016-01-28 07:48:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE