Lubelskie, szerokopasmowy internet: zakończono spotkania informacyjne

Zakończono realizację jednego z najważniejszych elementów kampanii promującej Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo lubelskie” czyli cykl 213 spotkań informacyjnych. Od sierpnia 2014 r. wzięło w nich udział ponad 6 tysięcy mieszkańców Lubelszczyzny.
Lubelskie, szerokopasmowy internet: zakończono spotkania informacyjne
Budowa tej sieci na Lubelszczyźnie ma kosztować 385 mln zł. Fot. pixbay

Cykl bezpłatnych i otwartych dla wszystkich zainteresowanych spotkań rozpoczął się w sierpniu
2014 r. w powiecie chełmskim, a zakończył w czerwcu br. w powiecie tomaszowskim. W tym czasie „szerokopasmowa” ekipa odwiedziła kolejno z prelekcjami gminy w powiatach bialskim, łukowskim, ryckim, puławskim, biłgorajskim, krasnostawskim, lubelskim, łęczyńskim, kraśnickim, lubartowskim, opolskim, janowskim, włodawskim, świdnickim, parczewskim, radzyńskim, zamojskim oraz hrubieszowskim. 

Jak efektywnie korzystać z nowoczesnych technik cyfrowych

W trakcie spotkań mieszkańcy poznawali stan zaawansowania największego projektu szerokopasmowego realizowanego w Polsce Wschodniej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Nabyli także wiedzę jak efektywnie korzystać z nowoczesnych technik cyfrowych oraz w jaki sposób internet może ułatwić ich codzienne życie.

Bilans cyklu „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych przedstawia się następująco: ponad 6240 uczestników, 213 gmin oraz 20 powiatów, w których odbyły się „szerokopasmowe” spotkania informacyjne.

„Szerokopasmowa” kampania informacyjno-promocyjna, której częścią były spotkania
dla mieszkańców Lubelszczyzny potrwa do końca września br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

PRAWDA OŚWIECI! Pismaku bad, regionu jak Lubelszczyzna nie ma, bo województwo lubelskie, to nie lubelska ziemia i nie rozgłaszaj kłamstwa, bo to historię zmienia. A jak wiesz, to wskaż gdzie leży lubelska ziemia i jeżeli nie udowodnisz gdzie Lubelszczyzna leży, to Ciebie do urojonych z Lubli...na zaliczyć należy! Zapamiętaj, to na całe życie i wybij sobie z głowy, że tylko prawda się liczy, a nie wizje chorej głowy, a więc poczytaj sobie, jak rozumie rozum zdrowy. Morał: to prawda, że ciemnogród siedzi w mózgu, a gdy się oświeci, z głowy Lubelszczyzna wyleci! KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET) rozwiń

Chełmianin N, 2015-07-25 23:49:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE