PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubelskie, szerokopasmowy internet: zakończono spotkania informacyjne

  • bad    25 lipca 2015 - 13:16
Lubelskie, szerokopasmowy internet: zakończono spotkania informacyjne
Budowa tej sieci na Lubelszczyźnie ma kosztować 385 mln zł. Fot. pixbay

Zakończono realizację jednego z najważniejszych elementów kampanii promującej Projekt „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo lubelskie” czyli cykl 213 spotkań informacyjnych. Od sierpnia 2014 r. wzięło w nich udział ponad 6 tysięcy mieszkańców Lubelszczyzny.
Cykl bezpłatnych i otwartych dla wszystkich zainteresowanych spotkań rozpoczął się w sierpniu
2014 r. w powiecie chełmskim, a zakończył w czerwcu br. w powiecie tomaszowskim. W tym czasie „szerokopasmowa” ekipa odwiedziła kolejno z prelekcjami gminy w powiatach bialskim, łukowskim, ryckim, puławskim, biłgorajskim, krasnostawskim, lubelskim, łęczyńskim, kraśnickim, lubartowskim, opolskim, janowskim, włodawskim, świdnickim, parczewskim, radzyńskim, zamojskim oraz hrubieszowskim. 

Jak efektywnie korzystać z nowoczesnych technik cyfrowych

W trakcie spotkań mieszkańcy poznawali stan zaawansowania największego projektu szerokopasmowego realizowanego w Polsce Wschodniej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Nabyli także wiedzę jak efektywnie korzystać z nowoczesnych technik cyfrowych oraz w jaki sposób internet może ułatwić ich codzienne życie.

Bilans cyklu „szerokopasmowych” spotkań informacyjnych przedstawia się następująco: ponad 6240 uczestników, 213 gmin oraz 20 powiatów, w których odbyły się „szerokopasmowe” spotkania informacyjne.

„Szerokopasmowa” kampania informacyjno-promocyjna, której częścią były spotkania
dla mieszkańców Lubelszczyzny potrwa do końca września br.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Chełmianin N, 2015-07-25 23:49:33

    PRAWDA OŚWIECI! Pismaku bad, regionu jak Lubelszczyzna nie ma, bo województwo lubelskie, to nie lubelska ziemia i nie rozgłaszaj kłamstwa, bo to historię zmienia. A jak wiesz, to wskaż gdzie leży lubelska ziemia i jeżeli nie udowodnisz gdzie Lubelszczyzna leży, to Ciebie do urojonych z Lubli...na zaliczyć należy! Zapamiętaj, to na całe życie i wybij sobie z głowy, że tylko prawda się liczy, a nie wizje chorej głowy, a więc poczytaj sobie, jak rozumie rozum zdrowy. Morał: to prawda, że ciemnogród siedzi w mózgu, a gdy się oświeci, z głowy Lubelszczyzna wyleci! KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)  rozwiń