PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin zmienia zasady konsultacji społecznych

  • bad    19 stycznia 2017 - 12:03
Lublin zmienia zasady konsultacji społecznych
Spotkanie z Marcinem Gortatem na deptaku w Lublinie. (Fot. lublin.eu)

• W Lublinie rozpoczyna się dyskusja na temat nowego regulaminu konsultacji społecznych. 
• Celem jest uproszczenie procedury konsultacji, stworzenie stałego mechanizmu ich planowania i ewaluacji oraz dodanie nowych form konsultacji.
- Ostatnie siedem lat to olbrzymie zmiany w zakresie partycypacyjnego zarządzania w polskim samorządzie. W 2010 roku Lublin był jednym z liderów uchwalając jako jedno z pierwszych miast regulamin konsultacji społecznych. Po tych kilku latach przyszedł czas na jego aktualizację. To kolejne nasze działanie, które wzmocni i uprości mechanizm dialogu z mieszkańcami – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Od 2010 r. w Lublinie funkcjonuje regulamin konsultacji społecznych. Po kilku latach jego stosowania została przeprowadzona ocena jego funkcjonowania i na jej podstawie stworzono prezentowany projekt uchwały. Powstał on w wyniku warsztatów, w których uczestniczyli mieszkańcy Lublina, w szczególności osoby aktywne w radach dzielnic i organizacjach pozarządowych. Projekt uwzględnia także zmiany jakie zaszły w praktyce działań partycypacyjnych na przestrzeni ostatnich pięciu lat w Polsce.

Czytaj też: Lublin: Będzie nowy park na Błoniach pod Zamkiem

Celem proponowanych zmian jest uproszczenie procedury konsultacji, stworzenie stałego mechanizmu ich planowania i ewaluacji oraz dodanie nowych form konsultacji, jakie zostały przetestowane w Polsce w ciągu ostatnich lat.

Uwagi w sprawie trybu i zasad przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta przesyłane mogą być drogą elektroniczną na adres partycypacja@lublin.eu do 22 lutego. 20 lutego o godz. 17:00 odbędzie się również spotkanie publiczne w Biurze Partycypacji Społecznej (Pałac Parysów ul. Bernardyńska 3), w sali 104.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.