PARTNER PORTALU
  • BGK

MAC: nowa strona internetowa dla niepełnosprawnych

  • PAP    19 lutego 2014 - 13:07
MAC: nowa strona internetowa dla niepełnosprawnych

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomiło nową stronę internetową www.mac.gov.pl dostosowując ją do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wychodząc naprzeciw wymaganiom obywateli, w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji trwały prace nad zmianą serwisu www.mac.gov.pl. Zmieniliśmy nie tylko wygląd strony, starając się aby serwis był czytelny i przejrzysty, ale także wyodrębniliśmy w osobnych blokach informacje o nowych projektach, konsultacjach i planach ministerstwa - podaje MAC w komunikacie.

Dużą wagę przyłożono do tego aby nowy serwis był dostępny dla osób niepełnosprawnych - do przeglądania serwisu wystarczy klawiatura a elementy graficzne zostały dobrane i opisane tak, by osoby niedowidzące nie miały kłopotów z ich odczytaniem. Poprawiono także strukturę tekstów by ułatwić nawigację osobom niewidomym i tym, które mają inne kłopoty z tekstem.

Serwis został zbudowany wedle standardów dostępności opisanych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 526). Mówi ono, jak tworzyć i przebudowywać serwisy publiczne, by świadczyły one obywatelom usługi najwyższej jakości.

W pracach nad nową stroną internetową wspierali MAC eksperci zajmujący się dostępnością stron internetowych. Serwis został także przetestowany przez specjalistów Akces Lab, którzy w końcowym raporcie przedstawili jak serwis radzi sobie z różnymi technicznymi wyzwaniami (wyciąg z raportu dostępny pod adresem: http://beta.mac.gov.pl/dostepnosc).

Udostępniona została wersja beta strony internetowej - cały czas nanoszone są poprawki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.