PARTNER PORTALU
 • BGK

MAC zamierza przeszkolić urzędników samorządowych z usług e-administracji

 • PAP    7 kwietnia 2015 - 13:02
MAC zamierza przeszkolić urzędników samorządowych z usług e-administracji

Szkolenia będą się odbywać od kwietnia do czerwca (ebeam/cc/flickr.com)

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce przeszkolić 2,5 tys. pracowników z min. 600 urzędów samorządu terytorialnego w zakresie świadczenia usług e-administracji.
Będą one przeprowadzone w ramach programu "Powszechne e-usługi administracji publicznej na platformie e-PUAP", realizowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Centrum Projektów Informatycznych. Ich organizatorem będą konsorcjum COMBIDATA Poland i Krajowa Izba Gospodarcza. Jak poinformowało ministerstwo, obecnie trwa proces rekrutacji uczestników.

Celem szkoleń jest podniesienie umiejętności urzędników przy wdrażaniu i świadczeniu elektronicznych usług administracji dla osób fizycznych i przedsiębiorstw. Mają tez doprowadzić do zwiększenia ich świadomości w zakresie praw i obowiązków stron w przypadku elektronicznego komunikowania się z urzędem, świadczenia e-usług na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (e-PUAP) oraz Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Dwudniowe, bezpłatne szkolenia rozpoczną się 8 kwietnia i mają odbywać się do czerwca na terenie całego kraju.

Będą one skierowane do do pracowników urzędów samorządu terytorialnego i podległych mu jednostek, a także pracowników wojewódzkiej administracji rządowej, w tym urzędów wojewódzkich. MAC chce przeszkolić 2,5 tys. osób z minimum 600 urzędów. W szkoleniu może wziąć udział nie więcej niż pięćdziesiąt urzędów na każde województwo, które oddelegują na nie minimalnie dwóch pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • mzakrzewski, 2015-04-10 16:18:15

  Właśnie na pocztę wpłynęło potwierdzenie przeczytania majla wysłanego na oficjalny adres majlowy wójta gminy. Tyle, że wysyłałem go dn 21 stycznia 2012 r. A wzmiankowane szkolenia? Są pieniądze- trzeba je wydać. Bez sensu? Gdyby w Polsce rządzono z sensem bylibyśmy drugą finansowo Arabią Saudyjską!...  rozwiń
 • stary urzednik, 2015-04-08 11:21:27

  Nihil novi sub sole. A czy kiedyś była???
 • staru urzędnik, 2015-04-08 11:19:27

  Do Samorządowiec: Nihil novi sub sole,. A czy kiedyś była ???