PARTNER PORTALU
  • BGK

Majchrowski woli być prezydentem Krakowa niż Polski. Odmówił SLD.

  • pap/wnp.pl    3 listopada 2009 - 08:48
Majchrowski woli być prezydentem Krakowa niż Polski. Odmówił SLD.

Sojusz Lewicy Demokratycznej myśli o wystawieniu Jacka Majchrowskiego na prezydenta kraju. - To mity, o których dowiaduję się z prasy - komentuje prezydent Krakowa.
Prof. Jacek Majchrowski, prawnik, w raczej prawicowym, konserwatywnym mieście wygrał w 2002 r. wybory ze Zbigniewem Ziobrą i Janem Rokitą, a w 2006 r. łatwo obronił prezydenturę, pokonując kandydata PiS Ryszarda Terleckiego. W krakowskim urzędzie nie faworyzuje działaczy SLD, potrafi dogadać się z politykami różnych opcji - zauważa "Gazeta Wyborcza".

Te sukcesy sprawiły, że choć od 2002 r. nie należy już do Sojuszu, zwrócił na siebie uwagę szefa partii Grzegorza Napieralskiego. Jeden z polityków SLD cieszy się w rozmowie z gazetą: "To as z rękawa przewodniczącego". Prosi jednak o anonimowość, bo przyszłość tego asa jest mocno niepewna. Majchrowski nie pali się bowiem do oddania Krakowa w zamian za niemal pewną przegraną w kraju - czytamy w publikacji "Gazety Wyborczej". - To mity, o których dowiaduję się z prasy - komentuje prezydent Krakowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kas, 2009-11-03 10:37:52

    I dobrze. Prezydentem Krakowa też nie zostanie:)