Małopolska Sieć Hotspotów

Województwo wystąpi znów do MSWiA o dofinansowanie projektu Małopolska Sieć Hotspotów. Dzięki temu przedsięwzięciu mieszkańcy regionu oraz turyści będą mieli możliwości swobodnego korzystania z Internetu.
Małopolska Sieć Hotspotów

Projekt zakłada zakup i instalację, w atrakcyjnych miejscach małopolskich gmin nadajników umożliwiających bezpłatny dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi) oraz kamer wideo wysyłających obraz na strony internetowe gmin i portali regionalnych.

31 marca 2009 r. region złożył wniosek o dofinansowanie projektu z funduszy będących w dyspozycji szefa MSWiA. Ubiegał się o 1,283 mln zł dotacji. W lutym tego roku okazało się, że projekt nie znalazł się wśród pięciu wybranych do dofinansowania. Dlatego też samorząd województwa zamierza ponownie zwrócić się o pieniadze do MSWiA.

Decyzja o przyznaniu bądź odmowie przyznania funduszy powinna zapaść do końca sierpnia. W razie uzyskania dofinansowania realizacja przedsięwzięcia mogłaby rozpocząć się już we wrześniu. Ze względu na długość procedur przetargowych projekt byłby wdrażany w 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE