PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska, stan powietrza: Nowa wersja serwisu z prognozą jakości powietrza

  • PAP/AT    1 lutego 2016 - 16:59
Małopolska, stan powietrza: Nowa wersja serwisu z prognozą jakości powietrza
W serwisie można zapoznać się z aktualnym stanem zanieczyszczenia powietrza oraz prognozą średniodobową na dwa najbliższe dni dla całego regionu lub dla 23 miejscowości w Małopolsce (fot.powietrze.malopolska.pl)

• Urząd Marszałkowski w Krakowie uruchomił nową wersję strony internetowej z prognozą jakości powietrza w Małopolsce.
• Serwis ma nową szatę graficzną, przybyły też dane z czterech kolejnych stacji pomiarowych.
• Użytkownicy mogą otrzymać informacje o mierzonym i prognozowanym poziomie zanieczyszczenia powietrza.
W serwisie można zapoznać się z aktualnym stanem zanieczyszczenia powietrza oraz prognozą średniodobową na dwa najbliższe dni dla całego regionu lub dla 23 miejscowości w Małopolsce. Na stronie publikowane są także informacje o wprowadzanym przez Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego stopniu zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza.

"Mamy nadzieję, że w nowej odsłonie serwis będzie bardziej czytelny dla odbiorców. Zmieniliśmy m.in. szatę graficzną, ponieważ poprzedni interfejs był nieco przestarzały. Nowy serwis uwzględnia również cztery nowe stacje pomiarowe: trzy w Krakowie i jedną w Tarnowie" - powiedział marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Czytaj też: Małopolska: 18 mln euro na ochronę powietrza z programu LIFE

Użytkownicy serwisu mogą otrzymać informacje e-mailowe o mierzonym i prognozowanym poziomie zanieczyszczenia powietrza, w trzech opcjach: wiadomości codziennej, ostrzegawczej i alarmowej wraz z wyborem obszaru województwa, którego mają dotyczyć informacje. Do tej pory taki newsletter był dostarczany na ponad 7 tys. adresów e-mail. Wcześniej informował on jedynie o przekroczeniach norm, obecnie zawiera też informacje o prognozowanym zanieczyszczeniu.

Z serwisu powietrze.malopolska.pl/prognozy/ od momentu jego uruchomienia 1 listopada 2010 skorzystało ok. 30 tys. użytkowników. Dzięki publikacji prognoz osoby szczególnie narażone na skutki smogu - m.in. dzieci, osoby starsze i z chorobami dróg oddechowych - mogą uniknąć nadmiernego narażenia na zanieczyszczenia powietrza.

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • normalny, 2016-02-02 11:34:28

    przecież to nie działa ,klikam w oświęcim na mapie wadowice sie odzywają a miasta z lewej to zupełnie nie reagują . czym się chwalicie.