PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska wzdroży e-administrację

  • lk    24 grudnia 2010 - 10:32
Małopolska wzdroży e-administrację

Już wkrótce Małopolanie więcej urzędowych spraw załatwią przez internet. Władze samorządowe regionu będą rozwijać e-administrację - informuje urząd marszałkowski w Krakowie.
W Małopolsce z roku na rok wzrasta liczba gospodarstw posiadających dostęp do internetu. Mieszkańcy regionu coraz chętniej także korzystają z e-komunikacji. Dlatego władze samorządowe Małopolski chcą poszerzyć dostęp do usług elektronicznych w administracji i szykują się do realizacji projektu „Rozwój dostępu do usług elektronicznych w Małopolsce”. Przedsięwzięcie otrzymało duże wsparcie z Unii, a tuż przed świętami Zarząd Województwa wybrał projekt do dofinansowania z pieniędzy unijnych. Inwestycja będzie kosztowała prawie 4 mln zł, z czego prawie 3 mln zł stanowi dotacja unijna.

Dzięki nowej platformie Małopolanie coraz więcej spraw będą załatwiać drogą elektroniczną bez konieczności wizyty w urzędzie. I tak w internecie będzie można wypełnić formularz urzędowy, sprawdzić status sprawy wniesionej do poszczególnych instytucji i uzyskać decyzje administracyjne.

Nowy system oznacza także mniejsze obciążenie finansowe dla urzędowych budżetów. Tak zbudowana platforma w istotny sposób obniży koszty, które jednostki musiałyby ponieść indywidualnie na stworzenie własnej infrastruktury koszty zakupu oprogramowania oraz obsługi tak nowoczesnego rozwiązania. Już za dwa lata uruchomiony zostanie portal umożliwiający kontakt on-line mieszkańców z urzędem.

Czytaj też:

Internetowa administracja na Mazowszu 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.