PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałkowie i eksperci o sieciach internetowych

  • AT    27 sierpnia 2012 - 17:30
Marszałkowie i eksperci o sieciach internetowych

28 sierpnia w Warszawie marszałkowie województw wraz z ekspertami będą rozmawiać na temat sieci szerokopasmowych.
Realizacja projektów budowy szerokopasmowych sieci regionalnych, prezentacja usług i rozwiązań przydatnych w rozwoju tych sieci, organizacja postępowań przetargowych, możliwy wkład strony publicznej w procesie projektowania, wykorzystanie istniejącej infrastruktury to główne tematy konferencji poświęconej szerokopasmowym sieciom internetowym.

W dyskusji wezmą udział marszałkowie województw, eksperci oraz przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Realizowany w województwie mazowieckim projekt „Internet dla Mazowsza” przedstawi marszałek Adam Struzik.

Projekt „Internet dla Mazowsza”, który zakłada wybudowanie na terenie województwa mazowieckiego światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej oraz sieci dostępowej w 33 miejscowościach, wkracza w decydującą fazę.

Na przełomie września i października br. rozpocznie się postępowanie na wybór wykonawcy sieci w modelu DBO (Zaprojektuj/Wybuduj/Operuj). „Internet dla Mazowsza” to jeden z najważniejszych projektów realizowanych w województwie mazowieckiem, dlatego został wpisane na listę projektów kluczowych. Za jego realizację odpowiada Agencja Rozwoju Mazowsza S.A., która równocześnie pełni rolę Inżyniera Kontraktu.

Wartość całego projektu to ok. 493 mln zł. Unia Europejska dofinansuje 85 proc. wartości inwestycji, pozostałe 15 proc. pochodzić będzie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.