PARTNER PORTALU
  • BGK

Masz pomysł na e-biznes? Wygraj milion

  • ZWI    19 lutego 2013 - 11:00

Ruszyła kolejna, czwarta już edycja Global Startup Challenge - międzynarodowego konkursu dla osób posiadających innowacyjny pomysł na e-biznes. W tym roku najlepsze projekty mają szansę na uzyskanie finansowania w wysokości 1 miliona zł.
Zgłoszenia do konkursu - organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Spółkę Red Sky - można wysyłać do 24 lutego br. Partnerem inicjatywy jest Technopark Pomerania, który zapewnia wsparcie organizacyjne i udostępnia finalistom nowoczesną infrastrukturę.

„Nawet 1 milion zł czeka najlepszych - bo zwycięzców może być wielu. Zgłoszenia zespołów i projektów można przesyłać do 24 lutego poprzez stronę www.globstartup.com. Czekamy na wszystkich, którzy chcą rozwinąć, ulepszyć projekt i są zdeterminowani osiągnąć globalny sukces internetowy" - mówi Michał Frejtak z Red Sky.

Kto może wziąć udział w konkursie Global Startup Challenge? „Tak jak w poprzednich edycjach szukamy ludzi z pasją, mających kreatywne i niebanalne pomysły. Liczy się także umiejętność wykorzystania tego, co oferuje Internet oraz determinacja w próbach wpływu na jego rozwój. Do finału zakwalifikują się projekty, które mają potencjał zaistnienia nie tylko w kraju, ale też za granicą" - wyjaśnia Arkadiusz Seńko, prezes Red Sky.

Organizatorzy wybiorą zgłoszenia, które mają największy potencjał, a ich pomysłodawcy zostaną zaproszeni do Szczecina, gdzie wezmą udział w trzydniowych warsztatach i indywidualnych konsultacjach z ekspertami.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, laureaci otrzymają wsparcie merytoryczne oraz finansowe od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Spółki Red Sky. Partnerem strategicznym inicjatywy jest ponownie Technopark Pomerania, który udostępnia zespołom nowoczesne biura i infrastrukturę niezbędną do rozwijania ich e-biznesowych projektów.

Konkurs Global Startup Challenge, który daje młodym przedsiębiorcom możliwość odniesienia światowego sukcesu w branży informatycznej, odbędzie się w Szczecinie już po raz czwarty. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - zeszłorocznych finalistów wybrano spośród ponad 200 zgłoszeń nadesłanych zarówno z Polski, jak i z całego świata - nawet z Indii czy Zimbabwe.

Rekrutacja do Global Startup Challenge 2013 potrwa do 24 lutego br. Innowacyjne projekty e-biznesowe można zgłaszać za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu - www.globstartup.com.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.