PARTNER PORTALU
  • BGK

Masz problem, napisz e-maila do MOPS

  • AW/krakow.pl    9 lipca 2012 - 17:05
Masz problem, napisz e-maila do MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie uruchamia nową usługę dla osób,które chcą podzielić się swoim problemem, szukają porady, pomocy. Właśnie zaczyna działać e-mail Zaufania.
Każda osoba, która boryka się z samotnością, nie ma komu się zwierzyć, poprosić o wsparcie lub poszukuje informacji o możliwości uzyskania pomocy, może napisać o tym w e-mailu - informuje magistrat.

Jest to oferta skierowana przede wszystkim do krakowskiej młodzieży, osób niepełnosprawnych, ale również do tych, którzy po prostu nie mogą dodzwonić się na Telefon Zaufania – bo wciąż jest zajęty.

MOPS liczy, że ta nowa forma pomocy będzie chętnie wykorzystywana jako współczesny, najczęściej obecnie używany komunikator.

Psychologowie odbierający maile będą odpowiadać na nie od poniedziałku u do piątku.

Przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 12 413-71-33 działa Telefon Zaufania. Specjaliści rozmawiają codziennie w godz. 16.00 – 21.00. W 2011 roku przeprowadzono 1 520 rozmów. Ich tematyka dotyczyła głównie konfliktów małżeńskich i rodzinnych, problemów seksualnych, uzależnień oraz złego stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.

Krakowski MOPS zachęca wszystkie osoby, które nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach do skorzystania z tradycyjnego Telefonu Zaufania lub z e-maila Zaufania: e-mailzaufania@mops.krakow.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.