PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta kombinują z Wi-Fi w autobusach

  • Przegląd mediów/forumszerokopasmowe.pl    13 grudnia 2011 - 09:22
Miasta kombinują z Wi-Fi w autobusach

Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław, przy okazji Euro 2012, wymieniają swój tabor na nowoczesne pojazdy. Brakuje im tylko Wi-Fi, które mogłoby się przydać pasażerom także po mistrzostwach.
W Trójmieście najbardziej zaawansowana pod względem wprowadzania Wi-Fi w komunikacji publicznej jest Gdynia – informuje portal forumszerokopasmowe.pl. W marcu w jednym z autobusów firma zewnętrzna Internet43 uruchomiła mobilny hot spot. W MPK Gdynia myślą już o kolejnych.

W ślepym zaułku znalazł się za to Gdańsk. Włodarze miejscy liczyli na to, że w trakcie Euro punkty dostępowe będą w wybranych składach Szybkiej Kolei Miejskiej. Niestety, testy wypadły negatywnie. Władze Gdańska liczą teraz, że montażem Wi-Fi w SKM zajmie się wyspecjalizowana firma, która zdąży przed Euro.

Od 1 września w podpoznańskim MPK Swarzędz jeździ 5 autobusów, w których dostępny jest bezprzewodowy internet. Autobusy te wożą mieszkańców Swarzędza do stolicy Wielkopolski. Daje to do myślenia przedstawicielom poznańskiego MPK, którzy nie mogą się zdecydować, czy udostępnić taką usługę w transporcie miejskim.

We Wrocławiu trwa przetarg na urządzenia radiowe do autobusów. Chodzi o nawigację GPS, ale można połączyć jedno z drugim. Jeśli oferent od razu zechce zainstalować bezprzewodowy internet, na pewno przy rozstrzygnięciu będzie to jego atutem.

Tymczasem w Warszawie nikt nie pomyślał o udostępnieniu pasażerom bezprzewodowego internetu - informuje portal forumszerokopasmowe.pl.

Więcej na ten temat tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.