PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasta w internecie. Mieszkańcy lubią to

  • Przegląd mediów/Marketing przy Kawie    30 listopada 2012 - 08:25
Miasta w internecie. Mieszkańcy lubią to

Polskie miasta wykorzystują portale społecznością przede wszystkim jako element promocji. Ale dzięki emocjom jakie budzą, zyskują coraz więcej fanów.
Jak podaje portal Marketing przy Kawie, powołując się na badania Sotrendera - spółki  specjalizującej się w badaniach i doradztwie w obszarze Internetu i sieci społecznych, zarówno duże miasta, jak i mniejsze miejscowości mają duży potencjał, aby angażować użytkowników serwisów społecznościowych.

Największym oficjalnym profilem na Facebooku może pochwalić się Wrocław, który ma ponad 76 tys. fanów. Drugi wynik należy do Poznania (50 tys.), a na trzecim miejscu znalazł się oficjalny profil Warszawy (35 tys.). Ponad 25 tys. fanów udało się jeszcze zgromadzić na stronie Gdańska.

O wiele bardziej popularne są cztery największe nieoficjalne profile miast. Zdecydowanym liderem jest strona Warszawa Nieznana (127 tys. fanów), publikująca atrakcyjne zdjęcia stolicy, a czasem zagadki. Blisko 100 tys. fanów mają także nieoficjalne fan pages Wrocławia i Poznania.

Polskie miasta obecne są również na portalu Nasza Klasa.pl. Zdecydowanie najwięcej użytkowników (ponad 88 tys.) ma grupa Wrocławia. Spośród największych polskich miast w pierwszej dziesiątce znajdziemy jeszcze tylko Warszawę (na siódmym miejscu). Pozostałe strony to przeważnie nieduże, ale znane miejscowości, także turystyczne.

Drugie miejsce zajmuje Częstochowa, a w pierwszej dziesiątce znajdziemy także grupy Zakopanego, Kołobrzegu oraz Jeleniej Góry. Warto wspomnieć także o grupie miasta Paczków, która zajmuje ósme miejsce, z ponad 27 tys. użytkowników. Liczba członków grupy Paczkowa na NK.pl jest dwa razy większa od liczby mieszkańców gminy (ponad 13 tys.).

Działalność niektórych spośród polskich miast już dawno wykroczyła poza Facebooka i NK.pl. Przykładem jest Gdańsk, który ma swoje oficjalne profile zarówno na Twitterze, jak i w serwisie Pinterest. W tym pierwszym obecne są także Warszawa oraz Wrocław.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.