PARTNER PORTALU
  • BGK

Michał Boni podpisał Kartę Praw Cyfrowych

  • PAP    4 kwietnia 2014 - 18:32
Michał Boni podpisał Kartę Praw Cyfrowych

- Kandydat PO do europarlamentu Michał Boni podpisał w piątek Kartę Praw Cyfrowych, w której zobowiązał się do dbałości o szeroko rozumianą wolność w internecie oraz do walki o dostęp do internetu i usług online. Zaprezentował hasło swojej kampanii - Łączę ludzi.
Boni - były minister administracji i cyfryzacji, który startuje do PE z list PO z drugiego miejsca w Warszawie - powiedział w piątek dziennikarzom, że podpisując Kartę Praw Cyfrowych, zobowiązał się do dbania o transparentność, umożliwienie obywatelom uczestnictwa w procesach legislacyjnych UE oraz zagwarantowanie dostępu do informacji publicznych.

"Ten, kto podpisuje Kartę Praw Cyfrowych staje się obywatelem sieci, broniącym podstawowych praw" - podkreślił kandydat PO.

Czytaj też:  Rusza Polska Cyfrowa 2014-2020

Kartę Praw Cyfrowych przygotowała koalicja 35 europejskich organizacji, działających na rzecz praw człowieka w środowisku cyfrowym. W 10 punktach przedstawione zostały podstawowe zagadnienia dotyczące wolności obywatelskich, które mogą być zagrożone ze względu na złe prawo lub praktyki. Karta ma formę obietnicy, którą mogą składać wyborcom kandydatki i kandydaci do europarlamentu.

Karta Praw Cyfrowych zakłada promocję transparentności, ochronę danych i prawa do prywatności, obronę nieograniczonego dostępu do internetu i usług online, wsparcie reformy prawa autorskiego, promocję wolnego i otwartego oprogramowania, działania na rzecz ograniczenia inwigilacji w internecie.

"To będzie najważniejszy parlament w historii nowoczesnej, powojennej, unijnej Europy. Ważne jest, aby parlament miał dobrą reprezentację z różnych krajów" - przekonywał Boni. Jak ocenił, PE powinien pracować m.in. nad wzmocnieniem solidarności i spójności europejskiej.

Zdaniem Boniego Europa "musi budować nowe przewagi konkurencyjne", ponieważ - jak przekonywał - Unię Europejską czeka "skok cyfrowy". Jak dodał, ważnym punktem jego programu wyborczego jest też walka z wykluczeniem.

Kandydat PO podkreślił, że Warszawa może mieć "siłę europejskiej metropolii". "Trzeba wiele zrobić w inwestycjach, ale także w budowaniu klimatu w mieście" - zaznaczył. Jak powiedział, całe jego życie jest związane z Warszawą, dlatego kandyduje do europarlamentu ze stolicy.

"Warszawa ma swoją magię, kocham Warszawę, lubię tu spacerować, spędzać czas, będę pracował ostro w czasie kampanii, ale będzie to (dla mnie) przyjemnością" - zapewnił Boni.

Poinformował też, że hasło jego kampanii wyborczej brzmi "Łączę ludzi". "Chcę, żeby sieć, nawet wtedy, kiedy rodzą się tam różne napięcia i konflikty, była przestrzenią, w której ludzie się ze sobą spotykają, rozmawiają, wspierają, a potem są gotowi do wspólnego działania. Europa potrzebuje wspólnego działania" - podkreślił kandydat PO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • dariusz, 2014-04-07 23:59:36

    dobrze, ze Michal Boni angazuje sie w rozwoj spoleczenstwa informacyjnego i podpisal te karte. juz wczesniej organizowal sporo debat w tym temacie i mam nadzieje, ze nadal bedzie sie angazowal w tym kierunku