PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejskie podatki przez internet. W Tarnobrzegu

  • PAP    24 października 2012 - 18:04
Miejskie podatki przez internet. W Tarnobrzegu

Od 2014 r. mieszkańcy Tarnobrzega będą mogli poprzez internet m.in. zapłacić podatki. Projekt uruchomienia e-usług realizuje samorząd tego miasta. Jego wartość to ponad 1,1 mln zł; dofinansowany jest z budżetu UE.
"To kolejny etap informatyzacji magistratu. Poprzez realizację tego zadania chcemy zapewnić pełny zakres e-usług dla mieszkańców i przedsiębiorców" - powiedział prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Projekt zakłada, że urząd kupi system informatyczny o większych możliwościach. Będzie on miał tzw. budowę modułową, która umożliwi w przyszłości rozbudowę o kolejne funkcje. System zostanie także zintegrowany z już działającym w urzędzie systemem elektronicznego obiegu dokumentów.

Mastalerz zaznaczył, że oprogramowanie umożliwi mieszkańcom płacenie podatków i opłat drogą elektroniczną. Więcej e-usług dostępnych będzie również na platformie ePUAP, z wykorzystaniem podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego. "Realizacja projektu umożliwi również tworzenie aktów prawnych zgodnie z obowiązującymi przepisami, możliwe będzie także przeprowadzanie konsultacji z mieszkańcami drogą elektroniczną" - podkreślił prezydent.

ePUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) to ogólnopolski portal, który umożliwia komunikację obywateli z urzędami administracji publicznej. Korzystając z niego w niektórych urzędach w kraju można m.in. zarejestrować pojazd czy wypełnić wniosek o tzw. becikowe.

Wartość projektu "Innowacyjny T@rnobrzeg - zintegrowany system zarządzania urzędem i świadczenia e-usług", który realizowany jest w Tarnobrzegu, to ponad 1,1 mln zł; z tej kwoty dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego wynosi ponad 856 tys. zł. Zakończenie projektu ma nastąpić w 2014 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • przedsiębiorca, 2012-10-25 08:48:25

    Tak jakbym podatku nie mógł teraz zapłacić z konta internetowego.Wiekopomne odkrycie mastalerza...