PARTNER PORTALU
  • BGK

Mielec w 3D

  • PAP    19 marca 2012 - 20:40
Mielec w 3D

Interaktywny plan miasta oraz trójwymiarowe wizualizacje budynków znajdą się w portalu internetowym tworzonym przez władze Mielca. Projekt, który dofinansowany jest z funduszy unijnych, wart jest ponad 1,6 mln zł.
Jak poinformował rzecznik prezydenta Mielca Krzysztof Urbański, dzięki portalowi będzie można nie tylko łatwo i szybko wyszukać miejsca i instytucje, lecz także wyznaczyć trasę przejazdu na terenie miasta oraz poznać numery działek.

"Do dyspozycji internautów będzie także ortofotomapa, czyli zdjęcie lotnicze całego Mielca wykonane z dokładnością do 10 cm. Nasz portal będzie wyróżniał się na tle innych podobnych platform tym, że będą w nim modele 3D wszystkich budynków, których powierzchnia zabudowy jest większa niż 15 mkw." - podkreślił rzecznik.

Urbański poinformował, że portal będzie miał sprofilowane zakładki z oddzielnymi informacjami m.in. dla mieszkańców, turystów i inwestorów. "Będzie też profil o specjalnej strefie ekonomicznej, która funkcjonuje w Mielcu oraz tzw. wirtualny urząd" - dodał.

Obecnie trwa wprowadzenie danych do portalu. Rozpoczęły się również szkolenia dla administratorów systemu. Portal ruszy na początku kwietnia, odnośnik do niego będzie widoczny na stronie www.mielec.pl

Portal wykonuje konsorcjum firm złożone z Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych z Gliwic oraz dwóch tarnowskich spółek MGGP i MGGP Aero.

Koszt projektu po nazwą "Wsparcie rozwoju społeczno - gospodarczego poprzez utworzenie elektronicznej platformy informacyjno - usługowej na terenie miasta Mielca" wynosi ponad 1,6 mln zł. Z tej kwoty ponad 1,3 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.