PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Ostrowa Wlkp. drukują bilety

  • PAP    2 lipca 2012 - 17:30
Mieszkańcy Ostrowa Wlkp. drukują bilety

W Ostrowie Wielkopolskim można bez wychodzenia z domu zamówić i wydrukować na drukarce bilet na imprezę kulturalną czy sportową. W mieście zaczął działać nowatorski system sprzedaży. Na razie dotyczy on kilku instytucji.
"Wystarczą cztery kliknięcia myszką. Bilety są wystawiane imiennie, czyli logujemy się wyłącznie poprzez e-maila i poprzez swoje indywidualne hasło, a następnie wybieramy imprezę. Wtedy jesteśmy przelogowywani do strony płatności banku, wybieramy opcję płatności i drukujemy bilet" - wyjaśnił współtwórca systemu Paweł Lisiak.

Każdy bilet jest imienny, co ma spore znaczenie zwłaszcza w przypadku imprez sportowych, gdzie wymagają tego znowelizowane niedawno przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

"Stworzyliśmy prosty i przejrzysty system dla klienta indywidualnego, w którym może on dokonać zakupu biletu na interesująca go imprezę bez dodatkowych kosztów i zawiłych procedur sprzedaży. Jednocześnie klient może znaleźć interesujące go informacje o przyszłych ofertach, a także uczestniczyć w promocjach i konkursach" - mówi logistyk i drugi z pomysłodawców Tomasz Janicki.

W systemie funkcjonują już Ostrowskie Centrum Kultury, kino "Komeda", imprezy w Forum Synagoga i Reggae na Piaskach Festiwal.

Jak poinformowała Sylwia Nowicka z biura prezydenta miasta, na temat przystąpienia do systemu odbyły się rozmowy z dwoma klubami sportowymi i Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Kompleksowy system kupowania biletów przez internet nie spowodował w budżecie miasta żadnych kosztów. Autorzy zarabiają na pobieraniu 5 proc. prowizji za sprzedaż biletów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.