PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy Płocka dostali darmowe komputery i internet

  • PAP    6 września 2014 - 12:30
Mieszkańcy Płocka dostali darmowe komputery i internet

- W ramach finansowanego w całości ze środków unijnych programu "E-Integracja mieszkańców Płocka zagrożonych wykluczeniem cyfrowym" 260 rodzin otrzyma zestawy komputerowe z oprogramowaniem i bezpłatnym dostępem do internetu przez pięć lat.
- Sprzęt komputerowy dostanie również siedem świetlic środowiskowych, cztery rodzinne domy dziecka oraz jeden dom pomocy społecznej - poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Wartość projektu to ponad 4,97 mln zł. W jego realizacji będą brały udział Miejski Urząd Pracy oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku. Środki na projekt pochodzą z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-13.

"Ten projekt, jak rzadko który, jest w stu procentach finansowany z Unii Europejskiej" - podkreślił Nowakowski podczas konferencji prasowej. Dodał, że celem głównym programu jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu i zwiększenie umiejętności korzystania z łączności elektronicznej, w tym w ramach nauki, poszukiwania i wykonywania pracy zdalnej - na odległość.

Czytaj też: Coraz szybciej przybywa światłowodów

"Gmina zapewnienia dostarczenie, serwisowanie i monitorowanie sprzętu, który jest jej własnością, a także przeprowadzenie szkoleń dla beneficjentów. Z większością z nich zostały już podpisane umowy użyczenia zestawów komputerowych" - zaznaczył Nowakowski. Umowy będą obowiązywały przez najbliższych pięć lat. Montowanie sprzętu komputerowego u uczestników programu już się rozpoczęło.

W ramach rekrutacji do programu brano m.in. pod uwagę kryteria dochodowe rodzin oraz to, że konkretne gospodarstwa domowe nie posiadały wcześniej komputera i dostępu do internetu.

Czytaj też: Internet wcale nie jest taki dostępny

Osoby niepełnosprawne dzięki projektowi będą mogły korzystać ze specjalistycznych akcesoriów komputerowych, jak np. powiększona mysz czy klawiatura z powiększonymi i kontrastowymi opisami lub klawiatura z alfabetem Braille'a.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • TLu, 2014-09-07 23:14:39

    19tys za komputer! Serwery im kupili? Gdzie CBA, gdzie prokuratorzy?