Mieszkańcy polubili urzędowe SMS-y

Gminy w Polsce coraz chętniej udostępniają swoim mieszkańcom systemy powiadamiania SMS o nadciągającej nawałnicy, terminach odbioru dokumentów z urzędu, wydarzeniach kulturalnych. Krótka wiadomość tekstowa przypomni również o zapłacie podatku, zbiórce odpadów biodegradowalnych, przerwie w dostawie prądu czy badaniach mammograficznych.
Mieszkańcy polubili urzędowe SMS-y
Mieszkańcy Raciborza system powiadamiania SMS mają do dyspozycji od kilku lat. W ciągu ostatniego roku wysłano z systemu 20754 SMS-y, co daje średnią 1729 krótkich wiadomości tekstowych na miesiąc.

Chęć otrzymywania powiadomień SMS zadeklarowało 434 mieszkańców Raciborza, którzy otrzymują m.in. informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście oraz ostrzeżenia meteorologiczne np. o stanach wód w przypadku przekroczenia stanu alarmowego na Odrze. SMS-em przesyłane są również inne istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Dodatkowo mieszkańcy Raciborza mogą skorzystać z usługi powiadamiania SMS o możliwości odbioru dokumentu. Jest to zwykle informacja jednorazowa. Wystarczy, że osoba zainteresowana otrzymaniem takiej informacji poda swój numer telefonu podczas wizyty w Urzędzie Miasta. Następnie pracownik za pośrednictwem panelu klienta SerwerSMS.pl wysyła informację zwrotną o możliwości odbioru dokumentu.

Czytaj też: O odbiorze prawa jazdy powiadamiają sms-em

- Dzięki wykorzystaniu systemu powiadamiania SMS możemy znacznie usprawnić komunikację pomiędzy naszym urzędem a mieszkańcami Raciborza. Szczególnie ważna z puntu widzenia zarządzania kryzysowego jest możliwość przekazywania bezpośrednio mieszkańcom informacji o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą wystąpić na terenie miasta - mówi Anita Tyszkiewicz-Zimałka, rzecznik prasowy raciborskiego magistratu.

W gminie Pawłowice usługą powiadomień SMS „Bądź na bieżąco" objętych jest ponad 150 osób. SMS-y wysyłane są zazwyczaj 3-5 razy w tygodniu. Mieszkańcy informowani są o bieżących wydarzeniach kulturalnych, sportowych, dotyczących profilaktyki zdrowotnej i bezpieczeństwa. Podobnie jak w Raciborzu realizowane są również powiadomienia SMS o dokumentach oczekujących na odbiór.

- Opinie mieszkańców na temat powiadamiania SMS-em są bardzo pozytywne. Są oni szczególnie zadowoleni z otrzymywania informacji kulturalnych oraz bieżących, takich jak terminy zbiórek odpadów biodegradowalnych, przerwy w dostawie prądu czy badania mammograficzne - mówi Karolina Ornat z Urzędu Gminy Pawłowice.

Obecnie z systemu powiadamiania SMS w gminie Uniejów korzysta 5 tysięcy osób, nie tylko mieszkańców gminy. System powiadomień wykorzystywany jest w zależności od potrzeb - zwykle kilka razy w miesiącu. Urząd wysyła SMS-y o zbliżających się imprezach, uroczystościach, akcjach krwiodawstwa, badaniach lekarskich, terminach zapłaty podatku. Ponadto system służy również do komunikacji z przedsiębiorcami, radnymi, prezesami OSP, pracownikami urzędów i instytucji działających na terenie gminy. Zdarzają się również, SMS-owe życzenia okazjonalne, imieninowe, świąteczne itp.

Czytaj też: Urzednicy SMS-y piszą

Obsługa platformy SerwerSMS.pl jest bardzo łatwa. Przejrzysty Panel klienta oferuje możliwości konfiguracji wielu opcji, od ustawienia przypomnień po konfigurację wysyłek masowych.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE