PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy polubili urzędowe SMS-y

  • ZWI    7 sierpnia 2012 - 13:36
Mieszkańcy polubili urzędowe SMS-y

Gminy w Polsce coraz chętniej udostępniają swoim mieszkańcom systemy powiadamiania SMS o nadciągającej nawałnicy, terminach odbioru dokumentów z urzędu, wydarzeniach kulturalnych. Krótka wiadomość tekstowa przypomni również o zapłacie podatku, zbiórce odpadów biodegradowalnych, przerwie w dostawie prądu czy badaniach mammograficznych.
Mieszkańcy Raciborza system powiadamiania SMS mają do dyspozycji od kilku lat. W ciągu ostatniego roku wysłano z systemu 20754 SMS-y, co daje średnią 1729 krótkich wiadomości tekstowych na miesiąc.

Chęć otrzymywania powiadomień SMS zadeklarowało 434 mieszkańców Raciborza, którzy otrzymują m.in. informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście oraz ostrzeżenia meteorologiczne np. o stanach wód w przypadku przekroczenia stanu alarmowego na Odrze. SMS-em przesyłane są również inne istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Dodatkowo mieszkańcy Raciborza mogą skorzystać z usługi powiadamiania SMS o możliwości odbioru dokumentu. Jest to zwykle informacja jednorazowa. Wystarczy, że osoba zainteresowana otrzymaniem takiej informacji poda swój numer telefonu podczas wizyty w Urzędzie Miasta. Następnie pracownik za pośrednictwem panelu klienta SerwerSMS.pl wysyła informację zwrotną o możliwości odbioru dokumentu.

Czytaj też: O odbiorze prawa jazdy powiadamiają sms-em

- Dzięki wykorzystaniu systemu powiadamiania SMS możemy znacznie usprawnić komunikację pomiędzy naszym urzędem a mieszkańcami Raciborza. Szczególnie ważna z puntu widzenia zarządzania kryzysowego jest możliwość przekazywania bezpośrednio mieszkańcom informacji o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą wystąpić na terenie miasta - mówi Anita Tyszkiewicz-Zimałka, rzecznik prasowy raciborskiego magistratu.

W gminie Pawłowice usługą powiadomień SMS „Bądź na bieżąco" objętych jest ponad 150 osób. SMS-y wysyłane są zazwyczaj 3-5 razy w tygodniu. Mieszkańcy informowani są o bieżących wydarzeniach kulturalnych, sportowych, dotyczących profilaktyki zdrowotnej i bezpieczeństwa. Podobnie jak w Raciborzu realizowane są również powiadomienia SMS o dokumentach oczekujących na odbiór.

- Opinie mieszkańców na temat powiadamiania SMS-em są bardzo pozytywne. Są oni szczególnie zadowoleni z otrzymywania informacji kulturalnych oraz bieżących, takich jak terminy zbiórek odpadów biodegradowalnych, przerwy w dostawie prądu czy badania mammograficzne - mówi Karolina Ornat z Urzędu Gminy Pawłowice.

Obecnie z systemu powiadamiania SMS w gminie Uniejów korzysta 5 tysięcy osób, nie tylko mieszkańców gminy. System powiadomień wykorzystywany jest w zależności od potrzeb - zwykle kilka razy w miesiącu. Urząd wysyła SMS-y o zbliżających się imprezach, uroczystościach, akcjach krwiodawstwa, badaniach lekarskich, terminach zapłaty podatku. Ponadto system służy również do komunikacji z przedsiębiorcami, radnymi, prezesami OSP, pracownikami urzędów i instytucji działających na terenie gminy. Zdarzają się również, SMS-owe życzenia okazjonalne, imieninowe, świąteczne itp.

Czytaj też: Urzednicy SMS-y piszą

Obsługa platformy SerwerSMS.pl jest bardzo łatwa. Przejrzysty Panel klienta oferuje możliwości konfiguracji wielu opcji, od ustawienia przypomnień po konfigurację wysyłek masowych.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.