PARTNER PORTALU
 • BGK

Miliony dotacji do zwrotu

 • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    18 marca 2011 - 06:41
Miliony dotacji do zwrotu

Pierwszy raz Polska zostanie ukarana przez Komisję Europejską za złe wydawanie unijnych pieniędzy na informatyzację urzędów pracy.
Kwota do zwrotu będzie niebagatelna – ponad sto mln zł. Ok. 50 mln to zwrot funduszy za tworzenie systemu informatycznego dla urzędów pracy – ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna”.

Prace nad nim trwały od 2003 r. Druga, nieco większa część wynosząca niespełna 70 mln dotyczy realizacji Programu operacyjnego Kapitał ludzki.

Audyt wykazał, że złe procedury wyłaniania wykonawców rządowych zleceń. Niektórzy z nich zostali wyłonieni bez obowiązkowych przetargów. Natomiast system informatyczny długo nie działał.

Słonej kary nie da się już uniknąć, ale można jeszcze negocjować jej wysokość – mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej” jeden z wysokich urzędników Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Stangor, 2011-03-18 15:05:39

  Pełna suwerenność - śmiechu warte. Wpłacamy swoją dolę do Unii z naszych podatków. Tam spory procent tej kwoty jest trwoniony na utrzymanie tej machiny biurokratycznej ( co z ślimaka zrobili rybę). Po potrąceniu na swoje potrzeby przydziela się część Polsce. Oczywiście już z uwarunkowaniami. Tą czę...ść dzielą urzędnicy (również z wysokim wynagrodzeniem) na szczeblu rządowym i marszałkowskim z dodatkowymi uwarunkowaniami w ramach różnych programów np.RPO, PROW itp. Unia nam dyktuje co mamy, ile i jak produkować. Mamy sterowanie unijne w każdej dziedzinie gdyż uzależnione od pieniędzy unijnych ( z naszego budżetu). Jesteśmy wasalem unijnym a nie równoprawnym członkiem.  rozwiń
 • Okrzyczana, 2011-03-18 13:10:15

  To przykre jeśli ktoś wylicza każdą ... złotówkę a nie widzi starań urzędników...
 • były S, 2011-03-18 12:36:46

  Banda nieudaczników kolesiostwo i komuterstwo rodzinne