Miliony dotacji do zwrotu

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 18-03-2011
  • drukuj
Pierwszy raz Polska zostanie ukarana przez Komisję Europejską za złe wydawanie unijnych pieniędzy na informatyzację urzędów pracy.
Miliony dotacji do zwrotu

Kwota do zwrotu będzie niebagatelna – ponad sto mln zł. Ok. 50 mln to zwrot funduszy za tworzenie systemu informatycznego dla urzędów pracy – ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna”.

Prace nad nim trwały od 2003 r. Druga, nieco większa część wynosząca niespełna 70 mln dotyczy realizacji Programu operacyjnego Kapitał ludzki.

Audyt wykazał, że złe procedury wyłaniania wykonawców rządowych zleceń. Niektórzy z nich zostali wyłonieni bez obowiązkowych przetargów. Natomiast system informatyczny długo nie działał.

Słonej kary nie da się już uniknąć, ale można jeszcze negocjować jej wysokość – mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej” jeden z wysokich urzędników Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pełna suwerenność - śmiechu warte. Wpłacamy swoją dolę do Unii z naszych podatków. Tam spory procent tej kwoty jest trwoniony na utrzymanie tej machiny biurokratycznej ( co z ślimaka zrobili rybę). Po potrąceniu na swoje potrzeby przydziela się część Polsce. Oczywiście już z uwarunkowaniami. Tą czę...ść dzielą urzędnicy (również z wysokim wynagrodzeniem) na szczeblu rządowym i marszałkowskim z dodatkowymi uwarunkowaniami w ramach różnych programów np.RPO, PROW itp. Unia nam dyktuje co mamy, ile i jak produkować. Mamy sterowanie unijne w każdej dziedzinie gdyż uzależnione od pieniędzy unijnych ( z naszego budżetu). Jesteśmy wasalem unijnym a nie równoprawnym członkiem. rozwiń

Stangor, 2011-03-18 15:05:39 odpowiedz

To przykre jeśli ktoś wylicza każdą ... złotówkę a nie widzi starań urzędników...

Okrzyczana, 2011-03-18 13:10:15 odpowiedz

Banda nieudaczników kolesiostwo i komuterstwo rodzinne

były S, 2011-03-18 12:36:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE