PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony euro na internet dla Mazowsza

  • PAP    11 kwietnia 2014 - 19:40
Miliony euro na internet dla Mazowsza

- Mazowsze dostanie blisko 85 mln euro na budowę sieci szerokopasmowego internetu - zdecydowała w piątek Komisja Europejska. Według KE na inwestycji skorzysta ponad 1,2 mln osób i co najmniej 200 małych i średnich przedsiębiorstw w regionie.
Przyznane środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Inwestycja, której całkowita wartość to 122,6 mln euro, ma na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym w województwie mazowieckim. Projekt, którego realizacja trwa, przewiduje budowę 3680 km sieci światłowodowej. Ma ona zapewnić 94 proc. mieszkańców Mazowsza dostęp do szybkiego internetu. Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na rok 2015.

Czytaj też:  Wszyscy mieszkańcy Mazowsza będą mieć szybki internet

"Projekt ten pozwoli Mazowszu lepiej wykorzystać możliwości gospodarki cyfrowej. Jest to doskonały przykład tego, jak polityka spójności może bezpośrednio przyczynić się do realizacji celów agendy na rzecz wzrostu w UE, Europa 2020, oraz pomoc regionom w ich rozwoju gospodarczym" - powiedział komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn, cytowany w komunikacie prasowym.

Komisja Europejska zdecydowała w 2013 r. o przyznaniu unijnego dofinansowania na sześć innych projektów dotyczących budowy sieci szerokopasmowego internetu w województwach: lubelskim (66,5 mln euro), świętokrzyskim (35 mln euro), podlaskim (43,5 mln euro), podkarpackim (51,1 mln euro), warmińsko-mazurskim (54,8 mln euro) i wielkopolskim (67 mln euro).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.