Minister o SRP: system potrzebuje czasu

Tomasz Szubiela, podsekretarz stanu w MSW, wysłał pismo do wszystkich prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin w Polsce, informując o stanie zaawansowania prac przy wdrożeniu nowego Systemu Rejestrów Państwowych (SRP).
Minister o SRP: system potrzebuje czasu
Wiceminister Tomasz Szubiela zapowiada, że wprowadzenie zmian w SRP może spowodować przejściowe kłopoty -www.msw.gov.pl

Wiceminister Szubiela, odpowiadający w MSW za nadzór nad wdrożeniem nowych systemów teleinformatycznych, podsumował ostatnie miesiące przygotowań – zarówno po stronie samorządów, jak i ministerstwa.

W swoim piśmie, skierowanym do każdej gminy w Polsce, wiceminister Szubiela przypomniał, że System Rejestrów Państwowych jest projektem złożonym i skomplikowanym i – jak każde zaawansowane rozwiązanie technologiczne w początkach swojego działania produkcyjnego – potrzebuje czasu na ustabilizowanie, a użytkownicy na przyzwyczajenie się do niego.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest świadome możliwości pojawienia się różnych niejasności czy wątpliwości. Z tego powodu specjalnie wyznaczeni konsultanci codziennie w godzinach 7 – 19 odpowiadają na pytania gmin.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości technicznych czy merytorycznych, do stałej dyspozycji gmin jest specjalny Service Desk.

Kontakt z nim można uzyskać pod numerem telefonu 42 25 35 499. Obsługę Service Desku będzie zapewniało 25 odpowiednio przeszkolonych konsultantów. Ich liczba będzie dostosowywana do potrzeb.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Witam "25 odpowiednio przeszkolonych konsultantów"a ja zapytam głupio ile mamy gmin? O jak poważne i dogłębne szkolenie przeszli pracownicy wydziału Dowodów osobistych ( 8 godzin a instruktor nie widział systemu na oczy bo nie działa) informatyk z UG stwierdził "nie jestem pracownik...iem MSW i nie mam z tym projektem nic wspólnego Życze wielkiego sukcesu rozwiń

Nieważny, 2015-02-25 19:21:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE