PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister Trzaskowski o sieciach szerokopasmowych

  • PAP    26 marca 2014 - 14:23
Minister Trzaskowski o sieciach szerokopasmowych

W dniu dzisiejszym, tj. 26 marca 2014 roku (środa), minister Rafał Trzaskowski wziął udział w IV edycji Konferencji Sieci Szerokopasmowe. Podczas uroczystego otwarcia konferencji minister zwrócił uwagę, że z internetu korzysta dziś ok. 70 proc. gospodarstw domowych w Polsce i praktycznie cała Polska jest w zasięgu sieci.
Dodał, że "naszym zadaniem jest to, aby ten internet był szybszy i niezmiernie ważne jest to, by budować sieci nowoczesne - to jest absolutny priorytet polskiego rządu". Podkreślił także, że Polska jest teraz jednym z największych w Europie placem budowy infrastruktury telekomunikacyjnej.

W dyskusji panelowej "Lesson learned - czyli bilans dokonań i czego nauczyła nas perspektywa 2007-2013" głos zabrała m.in. Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Oprócz podsumowania dotychczasowych działań i stopnia zaawansowania prac zwróciła uwagę na najbliższe plany na lata 2014-2020.

Konferencja Sieci Szerokopasmowe stanowi platformę cyklicznych spotkań wszystkich podmiotów zaangażowanych w rozwój sieci szerokopasmowych w Polsce. Formuła spotkania umożliwia swobodny dialog z kluczowymi osobami odpowiedzialnymi za rozbudowę sieci szerokopasmowych, reprezentację interesów poszczególnych regionów Polski najważniejszym władzom w państwie, wymianę poglądów oraz wypracowania wspólnych rozwiązań. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele administracji centralnej i lokalnej, regulatorzy, operatorzy telekomunikacji, dostawcy sprzętu oraz firmy budujące sieci.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.