PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Cyfryzacji: CEPiK 2.0 tylko w konsultacji z samorządami

  • MN    6 października 2016 - 15:20
Ministerstwo Cyfryzacji: CEPiK 2.0 tylko w konsultacji z samorządami
W ramach programu CEPIK 2.0 kierowcy będą mogli sprawdzać m.in. punkty karne karne na swoim koncie. (fot. pixabay)

• Wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny zapewnia, że resort nie dopuści do wdrożenia jakiegokolwiek systemu informatycznego w ramach projektu CEPiK 2.0 bez konsultacji ze stroną samorządową.
• Takie zapewnienie padło podczas cyklicznego spotkania szefów wydziałów komunikacji starostw powiatowych w Jastrzębiej Górze.
• Spotkanie zorganizowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji, które stanowi reprezentację samorządową urzędników starostw powiatowych i bierze aktywny udział w pracach związanych z wdrożeniem systemu CEPiK.
Delegacja przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, z wiceministrem Woźnym na czele, wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez OSSWK w Poznaniu. Wiceminister na spotkaniu powiedział, że podstawowym celem wizyty jest przekazanie kompleksowej informacji na temat audytu systemu CEPiK 2.0 przeprowadzonego na zlecenie ministra cyfryzacji, jak również zaprezentowanie planu naprawczego realizowanego w ramach koordynowanej przez ministra cyfryzacji aktywności rządowych uczestników tego projektu.

Woźny zapewnił przedstawicieli Stowarzyszenia, że Ministerstwo Cyfryzacji nie dopuści do wdrożenia jakiegokolwiek systemu informatycznego w ramach projektu CEPiK 2.0 bez konsultacji ze stroną samorządową i bez zapewnienia urzędnikom starostw możliwości przeprowadzenia kompleksowych testów użytkowników oraz wdrożenia poprawek zgłoszonych w ramach tych testów.

Czytaj też: Elektroniczne dowody osobiste będą pod koniec 2018 roku?

Dyrektor w MC Piotr Gajewski (piastujący nadal funkcję prezesa Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego) podzielił się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami z działań naprawczych systemu SRP i aplikacji Źródło realizowanych przez ministra cyfryzacji wspólnie ze środowiskiem urzędników stanu cywilnego od lutego tego roku.

Gajewski zachęcał przedstawicieli wydziałów komunikacji do aktywnego udziału we wszystkich fazach realizacji projektu CEPiK 2.0, wskazując na negatywne skutki niewłączenia w latach 2013 – 2015 przedstawicieli środowiska urzędników stanu cywilnego w prace związane z tworzeniem i wdrożeniem systemu SRP i aplikacji Źródło.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.