PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Cyfryzacji: NIK ma rację w sprawie e-urzędów

  • pt    6 kwietnia 2016 - 12:43
 Ministerstwo Cyfryzacji: NIK ma rację w sprawie e-urzędów

Ministerstwo Cyfryzacji w pełni podziela wniosek NIK, że konieczne jest zwiększenie liczby obywateli korzystających z elektronicznych usług administracji fot.pixabay.com)

Po publikacji przez Najwyższą Izbę Kontroli raportu „Świadczenie usług publicznych w formie elektronicznej na przykładzie wybranych jednostek samorządu terytorialnego” Ministerstwo Cyfryzacji wydało komunikat w którym zgadza się z oceną przedstawioną przez Izbę.
NIK - w swoim raporcie - zwraca uwagę, że mimo dużych sum wydanych na platformy usług elektronicznych w urzędach, ich wykorzystanie jest znikome.

- Ministerstwo Cyfryzacji w pełni podziela wniosek NIK, że konieczne jest zwiększenie liczby obywateli korzystających z elektronicznych usług administracji. Jest to priorytet resortu – podkreśla MC w komunikacie, tłumacząc dalej:

- Właśnie ze względu na niewydolność państwowych systemów służących e-usługom, na którą wskazuje NIK, do obsługi wniosków składanych on-line w programie „Rodzina 500 plus” zaangażowane zostały banki ze swoimi systemami transakcyjnymi. Popularność kanału elektronicznego wśród obywateli (ćwierć miliona złożonych w ciągu pierwszych 5 dni wniosków) potwierdza, że jest to właściwy kierunek.

Ministerstwo Cyfryzacji dodaje również, że podjęło niezbędne działania naprawcze, usprawniające zbudowane przez administrację publiczną systemy teleinformatyczne, w tym potwierdzające tożsamość w usługach e-administracji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.