PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do udziału w Forum Zarządzania Internetem

  • pt/pap    17 października 2016 - 09:42
Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do udziału w Forum Zarządzania Internetem

Wpływ zarządzania internetem na nasze życiowe i zawodowe decyzje, swobodny przepływ danych, cyberbezpieczeństwo i Jednolity Rynek Cyfrowy - to  niektóre z tematów kolejnej już edycji Forum Zarządzania Internetem, która zaczyna się 18 października w Warszawie.
Forum jest kontynuacją corocznych warsztatów, które organizowane są od 2014 r. pod hasłem "Sprawdź, kto rządzi Internetem". Formuła Forum umożliwia wielostronną i otwartą debatę o najważniejszych wyzwaniach oraz szansach, jakie niesie ze sobą rozwój i upowszechnianie się internetu.

- W skali globalnej internet zarządzany jest wielostronnie. Taka też będzie tegoroczna dyskusja w trakcie Forum. Zarówno wśród prowadzących, jak i zaproszonych gości będzie można spotkać przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, nauki i środowisk studenckich - pisze MC.

W trakcie trzech sesji plenarnych i czterech równoległych uczestnicy Forum poszukają odpowiedzi na aktualne pytania związane z rozwojem sieci, w tym m.in.:

- czy niedawna prywatyzacja ICANN uczyni Internet bardziej demokratycznym;

- jakie wyzwania i szanse niesie ze sobą swobodny przepływ danych, czyją własnością są dane i jak wpływa to na ich przenoszalności;

- czy platform internetowe w wystarczający sposób chronią prywatność konsumentów, czy potrzebna jest w tym zakresie większa transparentność;

- jak Europa może konkurować z wielkimi platformami Internetowymi i czy regulacje unijne mogą nam to ułatwić, jak zapewnić równe reguły konkurencji pomiędzy platformami a tradycyjnymi przedsiębiorcami;

- czy internet rzeczy zagraża bezpieczeństwu cyberprzestrzeni;

- w jaki sposób pogodzić prawo do anonimowości i wolności jednostki z wymogami bezpieczeństwa?

Wstęp na Forum jest bezpłatny. Do udziału w dyskusji zaproszeni są wszyscy, którzy interesują się Internetem w ujęciu technicznym, społecznym, ekonomicznym czy prawnym.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.